Sport4fans.pl Inne Podsumowanie week 6 w NFL

Podsumowanie week 6 w NFL

Inne | 15 paździenika 2013 12:58 | Michał Gutka

Zakończyła się szósta kolejka National Football League. W tym tygodniu kibice najlepszej futbolowej ligi świata pasjonowali się przede wszystkim pojedynkiem dwóch świetnych rozgrywających, Drew Breesa i Toma Brady, w meczu Saints i Patriots. Nie zabrakło jednak emocji w innych spotkaniach. Zapraszam na podsumowanie week 6.

Cincinnati Bengals vs Buffalo Bills 27:24 (po dogrywce)
Goście z Ohio prowadzili już 24:10, ale Bills dowodzeni w tym spotkaniu przez zmiennika Thada Lewisa zdobyli dwa przyłożenia w czwartej kwarcie i wyrównali stan spotkania na 24:24, szczególnie drugie przyłożenie po pięknym podaniu do Marquise’a Goodwina zasługuje na oklaski. Lewis zdobył także pierwsze przyłożenie całego dnia po indywidualnym biegu. W dogrywce piłkę jako pierwsi dostali gracze Bengals, ale w pierwszy drivie nie wskórali niczego. Punt ustawił jednak Buffalo Bills głęboko na własnej połowie i za chwilę oni także odkopywali futbolówkę. Return Bengals, Brandon Tate, wykonał akcję powrotną na 29 jardów i po trzech biegach do piłki podszedł Mike Nugent. Jego kopnięcie okazało się celne i Bengals zwyciężyli 27:24 i są samodzielnym liderem dywizji AFC North. Andy Dalton podał na 337 jardów i trzy przyłożenia, a defensywa Bengals po raz 20. z rzędu nie dała rozgrywającemu rywali zdobyć 300 jardów górą. Thad Lewis podał ostatecznie na 216 jardów i dwa przyłożenia, ale okupił mecz kontuzją. Na pochwałę zasługuje też rookie Gio Bernard. Biegacz Bengals zdobył łącznie 100 jardów oraz jedno przyłożenie po złapanym podaniu od Daltona. To pierwsza w tym roku wygrana Bengals na wyjeździe.

Green Bay Packers vs Baltimore Ravens 19:17
Obok pojedynku Breesa i Brady'ego ważny mecz rozgrywali Aaron Rodgers i Joe Flacco, rozgrywający Packers i Ravens. Obaj ci gracze w ciągu ostatnich czterech lat zdobywali mistrzostwa i w offseason podpisali wielomilonowe kontrakty. Pierwsza połowa była bardzo nudna i można powiedzieć, że kibice czuli się zawiedzeni. Dopiero w trzeciej kwarcie pierwsze przyłożenie dla Packers zdobył Jordy Nelson i dzięki temu jego ekipa prowadziła 16:3. Ravens w ostatniej odsłonie meczu wprawdzie dwa razy zdołali znaleźć się w polu punktowym, ale w międzyczasie dla Packersów między słupki trafił Mason Crosby. Minusem całego spotkania dla gości z Green Bay są urazy. Skrzydłowy Randall Cobb nie zagra przez ponad miesiąc, linebacker Nick Perry na pewno opuści mecz za tydzień, a urazu doznał również James Jones, kolejny skrzydłowy.

Philadelphia Eagles vs Tampa Bay Buccaneers 31:20
Nick Foles, zmiennik na pozycji QB w Eagles, trzy razy podał na przyłożenie, a jedno wybiegał samodzielnie i stał się niespodziewanym bohaterem meczu. Dzięki wygranej Eagles mają bilans 3-3 i wciąż są w grze o wygraną w dywizji NFC East. Po stronie Buccaneers także oglądaliśmy rezerwowego rozgrywającego. Mike Glennon, który obecnie zastępuje oddanego do Vikings Josha Freemana podał na dwa TD, oba do Vincenta Jacksona, ale w drugiej połowie cała drużyna gospodarzy zdobyła ledwie trzy punkty, podczas gdy goście z Filadelfii zdobyli ich aż 17. Na pochwałę zasłgują też skrzydłowi Orłów. DeSean Jackson i Riley Cooper zdobyli razem 184 jardy i trzy przyłożenia, a w grze dołem LeSean McCoy dołożył 116 jardów i w tej klasyfikacji nie ma sobie równych w NFL.

New Orleans Saints vs New England Patriots 27:30
"Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe" - mawiał ś.p. trener Kazimierz Górski. Legendarny polski trener miał na myśli oczywiście piłkę nożną, ale w przypadku tego meczu powiedzenie to jest jak najbardziej adekwatne. Patriots w pewnym momencie prowadzili juz 17:7, ale Święci tuż po przerwi wyrównali stan spotkania. Ofensywna maszyna Patriots grała tego dnia niezbyt pewnie. Zmorą znowu były upuszczane podania i brak skuteczności na połowie rywala. Przez to zamiast przyłożen, gospodarzy dołożyli dwa kopnięcia po trzy punkty i na początku czwartej kwarty prowadzili 23:17. Drew Brees i jego niepokonani dotąd Saints mieli niezłą okazję do wyjścia na prowadzenie. Udało się to po fenomenalnym podaniu rozgrywającego gości do debiutanta Kenny'ego Stillsa, który zmieścił się w polu punktowym. Za chwilę goście dołożyli trzy punkty Garretta Hartley'a i na minutę przed końcem prowadzili 27:23. Wydawało się, że w tak krótkim czasie nawet taki świetny zawodnik jak Tom Brady niczego nie wskóra. A jednak. Patrioci przemaszerowali w ciągu kilkudziesięciu sekund niemal całe boisko, a na pięć sekund przed końcem Brady podał w rogu end zone do Kenbrella Thompkinsa i ustalił wynik meczu na 30:27. Euforii na stadionie Gilette Stadium nie było końca, a kibice byli pewni, że są świadkami najlepszego meczu w kolejce.

Washington Redskins vs Dallas Cowboys 16:31
Rozgrywający Redskins, Robert Griffin III, wciąż nie jest pewny po zerwaniu więzadeł, a defensywa Cowboys potrafiła sobie poradzić z "kulącymi" Redskins. W niezwykle ważnym meczu dla układu tabeli dywizji NFC East górą Kowboje. Co ciekawe, ofensywa w całym meczu zdobyła ledwie 170 jardów, ale na szczęście dla fanów gospodarzy bohaterem został Dwayne Harris. Najpierw jego 80-jardowa akcja powrotna po puncie dała przyłożenie, a później omal nie powtórzył swojego wyczyny. Tym razem jego akcja zatrzymała się zaledwie kilkanaście jardów od pola punktowego, a tam Tony Romo nie zmarnował szansy i podał na TD do Terrence'a Williams. Cowobys mogą świętować, ale mają dwa problemy. DeMarco Murray, najlepszy biegacz, i DeMarcus Ware, lider formacji defensywnej, nie zagrają za tydzień w meczu z Eagles, który może decydować o ostatecznej kolejności w dywizji. Obie ekipy mają bilans 3-3 i za tydzień mierzą się w Dallas.