Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Błachowicz w UFC! Polak dołącza do elity MMA

Błachowicz w UFC! Polak dołącza do elity MMA

Inne | 31 stycznia 2014 17:57 | Mateusz Decyk

Uznawany za drugiego najlepszego zawodnika MMA w Polsce, po Mamedzie Khalidowie, Jan Błachowicz podpisał kontrakt na cztery walki z największa federacją mieszanych sztuk walki na świcie – Ultimate Fighting Championship To dosyć zaskakująca informacja biorąc pod uwagę, że trzydziestolatek jest w trakcie leczenia poważnej kontuzji.


Kariera Błachowicza rozpoczęła się na dobre w 2007 roku, kiedy to wygrał turniej Eliminacyjny KSW we Wrocławiu. Dzięki temu zwycięstwu związał się na stałe z największą federacją mieszanych sztuka walki w Polsce. Następnym wyzwaniem był turniej podczas KSW IX podczas którego pokonał nie byle kogo, bo samego Antoniego Chmielewskiego, a następnie czołowych zawodników wagi półciężkiej w Europie. Urodzony w Cieszynie zawodnik piął się w górę hierarchii polskiego MMA, ale przygotowania do następnej walki przerwała mu ciężka kontuzja kolana.


Wrócił dopiero w 2010 roku na KSW XIII, występując w kolejnym turnieju. Wszystkich przeciwników pokonał przed czasem. Największym wyzwaniem była walka o pas KSW w wadze półciężkiej z niezwykle ciężkim przeciwnikiem: Rameau Thierry Sokoudjou. Błachowicz poniósł porażkę, bo nie był przygotowany na Kameruńczyka, który tak dobrze pracuje nogami. Jesienią tego samego roku doszło do rewanżu, w którym jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Polak i mógł wznieść w górę upragniony pas.


Podczas KSW XVIII, zawodnik Nastula Team przystąpił do walki z Amerykaninem Mario Mirandą. Walka nie była łatwa, ale decyzją sędziów zwyciężył Błachowicz. Identycznie wyglądały kolejne obrony tytułu z Houstonem Alexandrem i Chorwatem Goranem Reliciem.


Podpisanie kontraktu z UFC jest spełnieniem marzeń polskiego zawodnika, który obecnie znajduje się w trakcie rehabilitacji.

 


Kategoria: Inne
Komentarze (0)