Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Masternak zwycięski po powrocie do ringu!

Masternak zwycięski po powrocie do ringu!

Inne | 02 lutego 2014 11:03 | Mateusz Decyk

fot. FACEBOOK

Mateusz Masternak pokonał Sandro Siproszwilego w krótkiej walce stoczonej w duńskim Fredrikshavn w ramach gali Sauerland Event. Polski pięściarz całkowicie zdominował rywala, nad którym od samego początku walki ciążyło widmo porażki.


Masternak potrzebował znacznie łatwiejszego rywala po ostatniej przegranej, w której pokonał go Grieorgi Drozd. Porażka była tym dotkliwsza, że walka w moskiewskiej hali zakończyła się przed czasem. Siproszwili był idealnym przeciwnikiem. Człowiek, któremu wróżono porażkę, ale z racji swojego pochodzenia niezwykle waleczny. Na początku straszył Polaka swoją lewą pięścią, ale ten bardzo dobrze się bronił.


Pomimo prób Gruzina, Masternak kontrolował przebieg pojedynku, a w czwartej rundzie sprowadził przeciwnika do lin, ten nieco zaskoczony się odsłonił. Wrocławianin nie mógł zmarnować swojej szansy i wyprowadził potężny cios prawym krzyżowym, zwalając z nóg Siproszwilego, a ten przez długi czas nie był w stanie się podnieść.


Miejmy nadzieję, że ta wygrana pozwoli Masternakowi powrócić na dobre tory, bo przed nim jest jeszcze wiele walk, a 26 lat to dosyć młody wiek jak na zawodowego boksera. Najchętniej widziałbym go w rewanżu z Drozdem. Polak ma dużo do udowodnienia, a z jego wypowiedzi wynika, że ta walka pomogła mu stać się lepszym pięściarzem. Poprawił wiele aspektów swojego boksowania.

 

Jest głodny zwycięstw i chce, by mistrzowie świata drżeli przed konfrontacją z nim. Pomóc ma mu w tym nowy trener Piotr Wilczewski. Dyrektor Sauerland Event, promotora Mastera przyznał w jednym z wywiadów, że Polak jest w coraz lepszej formie i w obecnej dyspozycji byłby faworytem w pojedynku z Drozdem.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)