Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Futsal EURO - podsumowanie fazy grupowej!

Futsal EURO - podsumowanie fazy grupowej!

Inne | 03 lutego 2014 13:14 | Mateusz Decyk

fot. FACEBOOK

 Mistrzostwa Europy 2014 rozgrywane w belgijskiej Antwerpii wkraczają w fazę pucharową! Czy ktoś jest w stanie zatrzymać Hiszpanów?

 

Faworytem turnieju są bez dyskusji Hiszpanie, z plejadą największych gwiazd futsalu. W ostatnich latach to właśnie ta nacja wraz z Brazylijczykami, zagarnęła sobie na własność tą dyscyplinę. Ostatnie cztery europejskie czempionaty rozegrane w Czechach, Portugalii, na Węgrzech i Chorwacji wygrała bez większych problemów. Oto wyniki fazy grupowej turnieju:


Grupa A


1. Ukraina – 4 pkt.
2. Rumunia – 3 pkt.
3. Belgia – 1 pkt.


Wyniki: Belgia – Rumunia 1:6, Rumunia – Ukraina 0:1, Ukraina – Belgia 0:0

 

Ukraina zajęła co prawda pierwsze miejsce , ale nie uważam, by była najlepszym zespołem w tej grupie. Wydawało się, że na tak poważnym turnieju niemożliwym jest wygrać grupę z jedną bramką na koncie. Jednak nasi wschodni sąsiedzi udowodnili, że jest inaczej. Najciekawszym spotkaniem tej grupy (pod względem emocji, nie bramek i wspaniałych akcji) był pojedynek Rumunów z Ukrainą. Oba zespoły grały bardzo dobrze w defensywie, ale ich gra w ataku pozostawiała wiele do życzenia. Nerwówkę lepiej znieśli Ukraińcy strzelając zwycięską bramkę w 17. minucie, broniąc wyniku do ostatnich sekund meczu. Zawiedli gospodarze, którzy najpierw zostali rozgromieni przez Rumunię, a potem próbowali coś wskórać z liderem grupy. Na próżno. Wyniki tej grupy pokazują jak ważna w futsalu jest dobra gra w obronie. Ukraina zdobyła jedną bramkę i grupę wygrała, Belgia z podobnym dorobkiem zajęła ostatnie miejsce.

 

Grupa B


1. Rosja – 4 pkt.
2. Portugalia – 4 pkt.
3. Holandia – 0 pkt.


Wyniki: Rosja – Holandia 7:1, Holandia – Portugalia 0:5, Portugalia – Rosja 4:4

 

To nie był dobry turniej dla reprezentantów krajów Beneluxu. Holandia została dwukrotnie rozbita przez grupowych rywali. Najciekawszym spotkaniem była rzecz jasna konfrontacja Portugalii z Rosją. Zapowiadało się na wyrównany pojedynek i tak też się stało! W okolicach 30, minuty gry rozpoczęła się istna strzelanina. Wydawało się, że mecz wygrają Rosjanie, jednak w końcówce bramkę samobójczą strzelił Fukin.


Grupa C


1. Włochy – 3 pkt.
2. Słowenia – 3 pkt.
3. Azerbejdżan – 3 pkt.


Wyniki: Włochy-Słowenia 2:3, Słowenia - Azerbejdżan 6:7, Azerbejdżan – Włochy 0:7


Ta grupa powinna zdobyć miano najbardziej wyrównanej w całym turnieju. Wiele zależało od formy dnia na co wskazują wyniki. Najbardziej żal mi Azerów, którzy dzielnie wywalczyli zwycięstwo ze Słoweńcami, którzy pokonali przecież reprezentację Włoch, ale przez Makaroniarzy zostali kompletnie rozbici!

 

Grupa D


1. Hiszpania – 4 pkt.
2. Chorwacja – 2 pkt.
3. Czechy – 1 pkt.


Wyniki: Hiszpania – Chorwacja 3:3, Chorwacja – Czechy 3:3, Czechy – Hiszpania 1:8

 

I znowu dosyć wyrównana grupa pomimo obecności najlepszej drużyny Europy. W pierwszym meczu widać było, że Hiszpanie nie są w najlepszej formie, bo Chorwaci mieli sporo swobody w prowadzeniu akcji. Wynik ich meczu z naszymi południowymi sąsiadami wskazuje na to, że nie jest to drużyna szczególnie wybitna w odniesieniu do Hiszpanów, którzy w ostatnim spotkaniu udowodnili potęgę swojej ofensywy, gromiąc bezradnych Czechów.


A teraz garść statystyk po fazie grupowej:


- Indywidualne:


Najwięcej bramek – Vrhovec (Słowenia)/Eder Lima (Rosja) – 4
Najwięcej asyst – Ricardinho (Portugalia) – 4
Najwięcej obronionych strzałów – Mammarella (Włochy) – 25
Najwięcej poprzeczek, słupków – Torras (Hiszpania) – 2


- Drużynowe:


Najwięcej bramek – Hiszpania – 11
Najwięcej bramek straconych- Azerbejdżan – 13
Najwięcej strzałów niecelnych – Azerbejdżan – 32
Najwięcej poprzeczek, słupków – Rumunia – 4


Przez całą fazę grupową strzelono 75 bramek, a oddano 765 strzałów.


Już trzeciego lutego rozpoczynają się ćwierćfinały turnieju!!! 

 

Ukarina - Portugalia

Chorwacja - Włochy 

Rumunia - Rosja

Słowenia - Hiszpania

 

Podsumowanie każdej rundy na Sport4fans! Kategoria: Inne
Komentarze (0)