Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Święta Wojna w Kielcach

Święta Wojna w Kielcach

Inne | 12 marca 2014 11:58 | Damian Wiśniewski

fot. flickr.com

Już dziś wieczorem w kieleckiej Hali Legionów rozegra się klasyk naszej ekstraklasy w piłce ręcznej. Lider tabeli oraz aktualny mistrz Polski, czyli Vive podejmie wicemistrza i wicelidera tabeli, czyli oczywiście Wisłę Płock. Kto tym razem będzie górą?
 
Ostatni raz jedni i drudzy mierzyli się ze sobą nie tak dawno temu, w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wtedy wysoko wygrali kielczanie, którzy pokonali swojego rywala 38:30. - Tamto spotkanie odbywało się w innej sytuacji. Obecna sytuacja kadrowa może wymuszać pewne zmiany na trenerach przed tym meczem – powiedział Tomasz Strząbała, drugi trener Vive.
 
Drużyna z Płocka w ostatnim czasie gra nieco poniżej oczekiwań. Po porażce w Kielcach, przegrała również mecze z Azotami Puławy (liga) oraz MMTS-em Kwidzyn. - Wspólnym mianownikiem dla naszych ostatnich porażek w Kielcach, Puławach i Kwidzynie jest pierwsza połowa, którą rozgrywaliśmy wręcz fatalnie. W przypadku naszego ostatniego meczu w Hali Legionów prawda jest taka, że Vive praktycznie rozstrzygnęło go w przeciągu pierwszego kwadransa – powiedział trener tego zespołu, Manolo Cadenas.
 
W tabeli ligowej Vive ma nad swoim dzisiejszym rywalem pięć punktów przewagi. Do tego meczu oba zespoły podejdą jednak nieco osłabione. W ekipie gospodarzy zabraknie prawdopodobnie takich zawodników jak: Krzysztof Lijewski, Żelijko Musa, czy Manuel Strlek. Problemy mają także Michał Jurecki i Piotr Chrapkowski. W ekipie gości zabraknąć może Zbigniewa Kwiatkowskiego oraz Nikoli Eklemovicia.
 
Mecz ten nie zmieni nic w tabeli PGNiG Superligi, jednak ma spore znaczenie. - Ale jest o prestiż, to taki pojedynek przed play-offami, ale i ważnymi meczami z Ligi Mistrzów. Pytanie, czy jest to tak ważny mecz dla Płocka, aby poszli na maksa, i aby ci zawodnicy, którzy nie byli ostatnio do dyspozycji trenera będą gotowi do grania. Czy może będą grali tymi zawodnikami, którzy są w pełni gotowi? Zresztą podobna sytuacja jest w naszym zespole, mamy taką samą sytuację. Mamy za sobą dużo meczów, jakieś urazy się zdarzają, tym bardziej, że gramy w piłkę ręczną, a tu jest duży kontakt. Trzeba sobie radzić dwunastoma, czy dziesięcioma zawodnikami. Zadaniem trenera jest tak ustawić zespół, aby wygrać mecz – powiedział asystent Tałanta Dujszebajewa.
 
Vive Targi Kielce - Wisła Płock
NASZ TYP: 1

 

Kto dziś odniesie zwycięstwo? Faworytem są grający u siebie kielczanie i my na nich właśnie postawimy. Początek meczu o godzinie 18.30. Transmisja w Polsat Sport.

 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)