Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne „Vive gra w innej lidze” (Zdjęcia)

„Vive gra w innej lidze” (Zdjęcia)

Inne | 13 marca 2014 13:28 | Damian Wiśniewski

fot. Damian Wiśniewski

„Vive było dużo lepsze w dzisiejszym spotkaniu. To wygląda tak, jakby ten zespół grał w innej lidze niż my” – tak wczorajszy mecz podsumował szkoleniowiec Wisły Płock, Manuel Cadenas Montañés. Patrząc na przebieg tego i innych spotkań rozegranych spotkań w tym sezonie, trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.
 

Każdy kto wybierał się na mecz do Hali Legionów, lub zasiadał przed telewizorem spodziewał się na pewno wyrównanego boju, którego losy mogłyby się toczyć do samego końca. Nic z tego. Kielczanie od samego początku chcieli pokazać, kto tu rządzi, a kto przyjechał zebrać baty. Świetnie w bramce spisywał się Sławomir Szmal, kapitalne zawody rozgrywał również Karol Bielecki, który trafiał w pierwszej połowie aż ośmiokrotnie.
 

W trakcie drugich 30 minut dorzucił jeszcze jedno trafienie, ale jego dorobek dziewięciu goli i tak jest przecież bardzo dobry. Gospodarze zwyciężyli podobnie jak ostatnim razem, ośmioma golami. 34:26 to jak na mecz dwóch mocnych ekip, wynik bardzo wysoki.
 

Nie ma oczywiście wątpliwości, iż Vive to najlepszy polski zespół. To on zapewnił już sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli po rundzie zasadniczej i to on w ubiegłym roku zagrał w final 4 Ligi Mistrzów. Dominacje w naszym kraju potwierdzić może też fakt, iż Wisła dopiero co zebrała podobne baty w Kielcach w meczu fazy grupowej Champions League.
 

Jedni i drudzy będą nas reprezentować w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Vive zagra z bardzo ciężkim przeciwnikiem, Rhein Neckar Lowen, i tak naprawdę dopiero po tym pojedynku będziemy mogli się przekonać jak bardzo klasowy team tworzą podopieczni Tałanta Dujszebajewa na tle Europy. O dominacji w PGNiG Superlidze wiemy wszyscy, teraz miejmy nadzieję na równie dobre występy w rozgrywkach europejskich.
 

DAMIAN WIŚNIEWSKI
Twitter: @ Wisniewski_D2
 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)