Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Siatkarze przegrali na inaugurację Memoriału Wagnera. Kontuzja Wlazłego!

Siatkarze przegrali na inaugurację Memoriału Wagnera. Kontuzja Wlazłego!

Inne | 17 sierpnia 2014 00:12 | Michał Chmielewski
Kraków Arena
fot. Michał Chmielewski
Kraków Arena

 Od minimalnej porażki rozpoczęli polscy siatkarze udział w 12. edycji Memoriału Wagnera. Biało-czerwoni ulegli Bułgarom dopiero w tie-breaku (25:20, 23-, 27-,26:24, 13-). Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg, a zdrowie na parkiecie zostawił nasz najlepszy atakujący Mariusz Wlazły. Z poważnym urazem kostki opuścił Kraków Arenę.

 

Na konferencji pomeczowej tak sprawę skomentował selekcjoner Polaków Stephane Antiga:

 

- Kontuzja Mariusza jest dużym dramatem dla naszej drużyny. Jest jeszcze zbyt wcześnie na ocenę sytuacji, ale wiemy, że jest to duże osłabienie. Naprawdę nie wiem, co powiedzieć. Jest oczywiście kilka możliwości awaryjnych, m.in. gra z Grzegorzem Boćkiem lub Bartoszem Kurkiem na pozycji atakującego. Ale Mariusz, nawet po takim urazie, może wrócić i grać. Grzegorz realizował inny plan treningowy, może mieć braki w przygotowaniach. Bartek z kolei (nie grał z Bułgarią – przyp. red.) odstawał troszkę na treningach. I to stanowi problem.

 

Za przyczynę minimalnej porażki trener wskazał zbyt dużą ilość błędów. Jak wyliczył, było ich aż 42. Przy tak wymagającym przeciwniku to zbyt wiele. - Możliwe było zwycięstwo i z tego jestem niezadowolony. Ale kilka innych elementów gry wypadło bardzo korzystnie.

 

Michał Winiarski: Sam wynik nas nie może zadowolić, natomiast skupmy się na pozytywach. Prowadziliśmy dobra grę. Dwa sety, a nawet można powiedzieć, że trzy, przegraliśmy na własne życzenie. Takie mecze powinniśmy wygrywać – rzucił lekko rozgoryczony kapitan.

 

Kto będzie sypał?

 

Na pół miesiąca przed rozpoczęciem polskich mistrzostw świata wciąż nie jest jasne, kto zagra na pozycji rozgrywającego. O miano „pierwszego” od dłuższego czasu walczą Fabian Drzyzga i dużo bardziej doświadczony Paweł Zagumny. Antiga wydaje się jednak skłaniać ku młodszemu z dwójki zawodników. To gracz Resovii wyszedł na krakowski parkiet na początku pierwszego seta.

 

- Fabian i Paweł będą grać, Memoriał Wagnera jest jeszcze testem. Drzyzga radzi sobie bardzo dobrze, a Zagumny może stanowić dobre uzupełnienie. Kwestia tego, kto będzie grał więcej na mistrzostwach jest otwarta.

 

Szymankiewicz: stawiam na „Gumę”

 

Ekspert Sport4Fans na Memoriale Wagnera Stanisław Szymankiewicz uważa, że pewniejszym punktem zespołu na tę chwilę jest Paweł Zagumny. Zdaniem byłego reprezentanta Polski juniorów „Guma” przykłada dużo większą wagę do dokładności swoich podań. - Drzyzga momentami jest nonszalancki i nie pomaga zespołowi zdobywać cennych punktów. A o losach kadry na wrześniowych mistrzostwach może zadecydować każde oczko.

 

Z Krakowa,

Michał Chmielewski

Kategoria: Inne
Komentarze (0)