Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Promocja siatkówki we Wrocławiu ma się dobrze

Promocja siatkówki we Wrocławiu ma się dobrze

Inne | 03 września 2014 14:47 | Mateusz Dziopa
Hala Stulecia jest jedną z aren trwających mistrzostw
fot. Flickr Nico Trinkhaus
Hala Stulecia jest jedną z aren trwających mistrzostw

Mistrzostwa Świata w siatkówce trwają. W internecie można znaleźć komentarze, które negatywnie oceniają Wrocław, jako jednego z gospodarzy imprezy. Czy na pewno stolica Dolnego Śląska zasługuje na te opinie?


Gdy przeczytałem kilka komentarzy w internecia na temat mistrzostw we Wrocławiu, zacząłem się zastanawiać, czy miasto starało się promować imprezę? Postanowiłem to sprawdzić. Zadzwoniłem do Urzędu Miasta, a konkretnie do Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji z prostym pytaniem: Jakie akcje promocyjne związane z mistrzostwami prowadził lub prowadzi Wrocław? Okazało się, że miasto ma czym się pochwalić w tej sferze.


Już w grudniu 2013 roku ok. 8000 dzieci bawiło się podczas Święta Siatkówki. Dzieci i młodzież mieli okazję zmierzyć się w siatkarskich zawodach. Wystartował wówczas też zegar, który odliczał czas do mistrzostw. Promocja trwała też podczas wielu imprez sportowych. Chyba najważniejszą z nich był turniej eliminacyjny do siatkarskich Mistrzostw Europy 2015. Zagrała w nim wówczas reprezentacja Polski, która ten sprawdzian zaliczyła na piątkę z plusem. Ukoronowaniem miesięcy oczekiwań był Trophy Tour, czyli prezentacja Pucharu Mistrzostw Świata. 16 czerwca odwiedził on wrocławski rynek. Oprócz tego, miasto promowało imprezę w sposób tradycyjny, czyli poprzez bilboardy, flagi przy ulicach, plakaty w komunikacji miejskiej, liczne konkursy z nagrodami oraz ulotki. Nie można zapominać także o tym, co dzieje się teraz we Wrocławiu. Strefa Kibica przy Hali Stulecia czeka na fanów siatkówki. Może ona pomieścić 4,5 tys. kibiców. Co ważne – wstęp jest bezpłatny, a więc każdy zainteresowany może przyjść i dopingować zawodników. Na miejscu czekają także punkty z gastronomią, liczne konkursy oraz koncerty.


Zastanawiam się, gdzie niektóre osoby widziały pustki podczas spotkań Mistrzostw Świata. Chyba tylko w raporcie FIVB. Warto jednak zaznaczyć jednak, że asystenci delegata liczą puste miejsca, a tymczasem wielu kibiców oglądało mecz na stojąco bliżej boiska.


Warto coś sprawdzić zanim wygłosi się opinię, bo często może być ona krzywdząca. Wrocław jest miastem, które dobrze wywiązuje się z obowiązków gospodarza dużej imprezy.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)