Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Styl, nie wynik

Styl, nie wynik

Inne | 12 września 2014 18:42 | Mateusz Dziopa
Słabego stylu gry naszym siatkarzom zarzucić nie można
fot. Flickr
Słabego stylu gry naszym siatkarzom zarzucić nie można

Po pierwszej fazie siatkarskiego Mundialu w naszym kraju zapanował optymizm, który wydawał się przerastać w szaleństwo. Przynajmniej jeśli chodzi o występ reprezentantów Polski. Na szczęście tak szeroko pojęta radość została wyciszona przez zawodników USA.


Na pewno wielu czytelników oburzy się, gdy przeczyta wstęp tego artykułu. „Jak to „na szczęście”?” Odpowiadam: Jeśli nasi zawodnicy pokonaliby 3-0 reprezentację Stanów Zjednoczonych to nadal słyszałbym głosy fanów „idziemy po złoto”. Ludzie, spokojnie! Przed turniejem zostało jasno powiedziane, że sukcesem byłoby miejsce w pierwszej piątce. Brazylia, Rosja, Francja, Iran… Pretendentów do tytułu jest sporo, zejdźmy na ziemię, nie jesteśmy jedyną siłą w siatkówce.

 

Liczę na medal naszych siatkarzy, wierzę, że stać ich na to. Obawiam się jednak, że wielu kibiców siatkówki w tym kraju brak medalu odbierze jako porażkę. Może przestańmy patrzeć na osiągnięcia naszych drużyn przez pryzmat miejsc zdobywanych na turniejach, a zacznijmy oceniać patrząc na styl gry? Mecz z USA był wspaniałym widowiskiem, pomimo porażki. Co ciekawe i tak pojawiły się głosy krytyki. Zresztą takie ocenianie nie dotyczy tylko siatkówki. Małysz na wielu skoczniach wygrywał, ale kiedy zajął 4.miejsce podczas pewnych zawodów, połowa tego kraju zaczęła się zastanawiać co jest nie tak z naszym mistrzem. To tylko jeden z wielu przykładów na to, jak oceniamy naszych sportowców.

 

Zwycięstwo w spotkaniu przeciwko reprezentacji Włoch cieszy, ale teraz czas na naprawdę wymagających rywali – Iran i Francję. Jeżeli wyjdziemy zwycięsko, możemy na tym turnieju osiągnąć dosłownie wszystko. Jeśli natomiast przegramy, to spójrzmy na styl gry, bo ten może stać na wysokim poziomie. Taka jest moja opinia, choć znajdą się przeciwnicy takiego myślenia, bo jak długa jest historia sportu, tak długi jest konflikt pomiędzy zwolennikami stylu i wyników.
 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)