Sport4fans.pl Inne Posłańcy dobrej energii

Posłańcy dobrej energii

Inne | 17 września 2014 12:40 | Hubert Błaszczyk

Początek siatkarskich mistrzostw świata był mi całkowicie obojętny. Nie widziałem nawet, z kim gramy w grupie. Siatkówka zawsze była sportem, który ceniłem, ale w pewnym wieku trzeba dokonać wyboru. Nie można znać się na wszystkim – pewne dyscypliny trzeba więc odpuścić. Ale wobec naszych siatkarzy nie można przejść obojętnie... nawet jeśli to planujesz, przypomną ci o swoim istnieniu!

Jakiś wpływ na moją obojętność miało zakodowanie transmisji. Trochę też brak czasu i wakacje. O wyczynach siatkarzy czytałem więc głównie na tablecie. Pierwszym meczem, który obejrzałem był mecz z Iranem. Szykowało się szybkie 3:0, dlatego z VIP Tennis Clubu na Pekao Szczecin Open wyszedłem przed końcem trzeciego seta. Wracam do hotelu, a tam dalej trwa mecz. Przy po 2 w setach oczywiste myśli – szykuje się kolejna frajerska porażka, jakich znamy wiele w historii. Tie-break był magiczny. Byliśmy już jedną nogą w sportowym piekle, ale wyszliśmy z niego. Po takim spotkaniu nie mogłem opuścić kolejnych. Ci ludzie stali się przekaźnikami radości, dobrej energii.

Mecz z Francją miał mniejszy ciężar gatunkowy. Większe emocje towarzyszyly losowaniu, po którym nikt chyba nie wróżył naszym siatkarzom wyjścia z grupy. Gdy we wtorek usłyszałem hymn w Łodzi wiedziałem, że będzie dobrze. Takiej atmosfery i pozytywnej energii nie można zmarnować. Przebieg meczu większość zna, ale tie-break był jeszcze bardziej emocjonujący niż z Iranem. Ataki Wlazłego, Miki, spokój Możdżonka – to wszystko dało nam zwycięstwo, ale była jeszcze jedna ważna rzecz, wręcz niepoliczalna – atmosfera, która wytworzyła się między naszymi zawodnikami na parkiecie. Tak pozytywnego kopa od polskich sportowców dawno nie dostałem. - Po każdym punkcie była impreza – mówił Stephane Antiga po meczu. I niech ta impreza trwa aż do samego finału w Katowicach!