Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Flower showed power

Flower showed power

Inne | 28 września 2014 16:59 | Mateusz Dziopa
Dekoracja nowego mistrza świata- Michała Kwiatkowskiego
fot. Oficjalny profil Twitter MŚ w kolarstwie w Ponfferadzie
Dekoracja nowego mistrza świata- Michała Kwiatkowskiego

Wielkie święto polskiego sportu! Michał Kwiatkowski zdobył tytuł mistrza świata! Jest to największy sukces w historii polskiego kolarstwa.


Podczas niedzielnego wyścigu w Ponfferadzie, bardzo widoczni byli wszyscy Polacy. Maciej Bodnar, Bartosz Huzarski, Michał Gołaś, Bartłomiej Matysiak, Przemysław Niemiec, Paweł Poljański, Michał Podlaski oraz Maciej Paterski od początku na zmianę kontrolowali peleton. Wielką pracę wykonał zwłaszcza ostatni z wyżej wymienionych. Kiedy wydawało się, że Paterski dał już z siebie wszystko, on znów wychodził na czoło peletonu i gonił ucieczkę. Około 10km przed metą klubowy kolega Kwiatkowskiego, Michał Gołaś, znakomicie wyprowadził „Kwiatka”, a ten popisał się swoimi umiejętnościami na zjazdach. Zawodnik Omegi-Pharmy najpierw dogonił ucieczkę, a następnie wyszedł na prowadzenie, uzyskując ośmiosekundową przewagę. Kwiatkowski pozycji lidera nie oddał już do końca wyścigu i został mistrzem świata. Jest to największy sukces w karierze tego zawodnika.

 

Obecny sezon jest jednym z najlepszych w historii polskiego kolarstwa. Obok Kwiatkowskiego z dobrej strony pokazali się między innymi zwycięzca klasyfikacji górskiej prestiżowego Tour de France oraz zwycięzca Tour de Pologne- Rafał Majka oraz pierwszy w historii Polak, który wygrał etap podczas Vuelta Espana- Przemysław Niemiec.


MATEUSZ DZIOPA

TWITTER- @Mateusz_Dziopa
 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)