Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Typy SPORT4FANS na KSW 28!

Typy SPORT4FANS na KSW 28!

Inne | 03 paździenika 2014 21:47 | Patryk Pankowiak
Kto odbierze efektowne puchary z rąk KSW Girls? Dowiesz się na SPORT4FANS!
fot. Flickr
Kto odbierze efektowne puchary z rąk KSW Girls? Dowiesz się na SPORT4FANS!

Prawdopodobnie nawet osoby średnio zorientowane w mieszanych sztukach walki wiedzą, co w trawie piszczy. Organizacja KSW dołożyła wszelkich starań, by październikowa gala dotarła do jak największej ilości domostw w całej Polsce. Żadnego płatnego odbioru, całość do obejrzenia na otwartych kanałach – Polsatu Sport (19:00) oraz Polsatu głównego (który wyemituje osiem z dziesięciu zaplanowanych walk). To ma być prawdziwe święto MMA w mieście uznawanym za polską stolicę tej dyscypliny. Szczecin wita!

 

Będzie szybko, zwięźle i na temat! Oto typy portalu SPORT4FANS.PL:

 

Michał Andryszak - Michał Włodarek

Debiut Michała Andryszaka w KSW można uznać wręcz za wyśniony. Longer potrzebował niewiele ponad minutę, by rozprawić się z Paulem Słowińskim, ale jego ostatni występ na arenie międzynarodowej to już totalna porażka. 22-latek poniósł czwartą porażkę w karierze. W klatce wytrzymał tylko 32 sekundy, a Moskwę opuszczał z podkulonym ogonem. Czy odbije się od dna w starciu z niepokonanym jak dotąd Michałem Włodarkiem? Co ciekawe, jego imiennik ma w swoim dorobku chociażby zwycięstwo z obecnym zawodnikiem UFC, Danielem Omielańczukiem. W bezpośrednim pojedynku z Andryszakiem, naszym zdaniem faworytem jednak nie będzie. Bydgoszczanin jest wyższy aż o 10 centymetrów, co daje mu spory handicap.

 

Zwycięzca okiem SPORT4FANS: Michał Andryszak

 

Rafał Jackiewicz - Marcin Parcheta

Skąd my to znamy – oto kolejny przypadek, w którym bokserzy lub kickbokserzy chcą spróbować swoich sił w mieszanych sztukach walki. W sobotę dojdzie jednak do konfrontacji godnych siebie rywali. Obaj z MMA nie mają wiele wspólnego, a październikowa gala w Szczecinie będzie dla nich otwarciem swojej karty w KSW. Jest to o tyle ciekawe, że wielką niewiadomą pozostają ich umiejętności parterowe. Rafał Jackiewicz podobno mocno przepracował okres przygotowawczy. Ufamy byłemu pretendentowi do tytułu Mistrza Świata IBF w kategorii półśredniej i to na niego postawilibyśmy pieniądze. Zwycięży zawodnik, który będzie cechował się większą zawziętością, charakterem i sercem do walki.

 

Zwycięzca okiem SPORT4FANS: Rafał Jackiewicz

 

Anzor Azhiev – Helson Henriques

Porażka w sobotę mogłaby się okazać dla Anzora tragiczna i opłakana w skutkach. Dwie ostatnie walki młodego Czeczena zakończyły się przed czasem - nie z powodu jego wielkich umiejętności i eksplozji talentu, ale nielegalnych ciosów. Kariera 24-latka została przez to mocna zahamowana. By wrzucić „dwójkę”, Azhiev musi w sobotę odprawić z kwitkiem Helsona Henriquesa. Solidny, 30-letni fighter rodem z Angoli pojawił się już na KSW 26. Przegrał wówczas z Arbi Shameavem, ale jego ostatni występ w Portugalii zakończył się spektakularnym sukcesem. Henriques posłał na deski rywala w zaledwie 25 sekund! To musi robić wrażenie, nawet na tak pewnym swych umiejętności Azhievie.


Zwycięzca okiem SPORT4FANS: Anzor Azhiev


Rafał Moks – Daniel Acacio

Po czterech porażkach z rzędu, Rafał Moks powstał niczym feniks z popiołów. Popularny Kulturysta trzy ostatnie pojedynki rozstrzygał już na swoją korzyść i pewnym krokiem zmierza ku walce o pas wagi półśredniej, który obecnie należy do Borysa Mańkowskiego. Dla mierzącego 173 centymetrów zawodnika sobotni event będzie wyjątkowy. Moks jest rodowitym szczeciniakiem i z pewnością marzy o spektakularnym zwycięstwie dla lokalnej widowni. Teoretycznie, nie powinno być z tym większych kłopotów. Daniel Acacio na KSW 25 przegrał z Aslambekiem Saidovem, 3 maja w Szwecji dał się znokautować w zaledwie 36 sekund, a 12 czerwca w Brazylii wytrzymał tylko niewiele ponad dwie rundy. Kulturysta jest murowanym faworytem bukmacherów. Naszym również.


Zwycięzca okiem SPORT4FANS: Rafał Moks

 

Maciej Jewtuszko – Vaso Bakocevic

Dużo doświadczenia wejdzie do ringu przy okazji tego pojedynku! Z jednej strony były zawodnik UFC, 33-letni Maciej Jewtuszko, a z drugiej 25-latek, który ma w swoim dorobku aż 23 stoczone walki w formule MMA – 16 wygranych. Nie bez powodu Vaso Bakocevic zyskał przydomek Psychopata. Irokez musi się mieć na baczności. Niesiony dopingiem miejscowych kibiców, w tym wielu znajomych ze Szczecina, wojownik z klubu Berserkers musi w sobotę dać z siebie wszystko i odprawić nieprzewidywalnego gościa z Czarnogóry. Do małego spięcia pomiędzy dwoma gentelmenami doszło już podczas porannego, piątkowym ważenia. Będzie się działo!

 

Zwycięzca okiem SPORT4FANS: Maciej Jewtuszko

 

Marcin Różalski - Peter Graham

Różal to prawdziwy „freak” świata MMA. Przewidzieć jego postawę, to jak wróżenie z kart. Co by o nim jednak nie powiedzieć, 36-latek z Płocka w ostatnim czasie poczynił wielki progres. Namacalnym tego dowodem są trzy wygrane pojedynki, które znacząco podreperowały jego „rekord” w MMA (obecnie 5 zwycięstw i 2 porażki). Można go darzyć sympatią lub nienawidzić, ale serce do walki to coś, z czym po prostu się urodził. Różalski to człowiek wręcz stworzony do uprawiania sportów kontaktowych. W sobotę czeka go jedna z najcięższych bitew w życiu. Po drugiej stronie klatki stanie bowiem ściągnięty prosto z Bellatora, Peter Graham. 36-latek w ubiegłym roku stoczył nawet bój z Cheickiem Kongo. Co prawda, przegrał go przez decyzję, ale wytrzymał z potężnym Francuzem pełen dystans. To zły prognostyk dla Różala, którego droga ku zwycięstwu może być w sobotę usłana wielkimi wybojami. Kto ma sprawić niespodziankę, jak nie nasz człowiek, na naszej ziemi? I to jeszcze w takim malowniczym miejscu!

 

Zwycięzca okiem SPORT4FANS: Marcin Różalski

 

Michał Materla – Jorge Luis Bezzera

Nasz typ, jak i całego środowiska MMA, w tym przypadku nie może być inny. Porażka z Jayem Silvą na KSW 24 wpłynęła na Michała Materlę w bardzo mobilizujący sposób. Magic wziął rewanż na rywalu, a teraz czeka go starcie z Jorge Luisem Bezzerą. 28-letni Brazylijczyk nie powinien sprawić Polakowi większych problemów. Michelan to fighter z solidnym dorobkiem (19-10), ale mistrz KSW nie może pozwolić sobie na porażkę przed KSW 29 i konfrontacją z Melvinem Manhoefem. Ba! Materla nie wybaczyłby sobie przegranej w swoim mieście, przy swoich kibicach.

 

Zwycięzca okiem SPORT4FANS: Michał Materla


Karol Bedorf - Rolles Gracie

O sile Karola Bedorfa na KSW 24 przekonał się mistrz olimpijski, Paweł Nastula. Coco to bezapelacyjnie najlepszy zawodnik MMA wagi ciężkiej w Polsce. Doskonały strateg, który nie tylko świetnie walczy, ale jest również jednym z najlepszych dyplomatów w światku – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie sądzę, by w sobotę miał problemy z odprawieniem 36-latka rodem z Brazylii. Rolles Gracie to oponent niewygodny i nieprzewidywalny, ale Bedorf ma zbyt wiele do stracenia, żeby pozwolić sobie na jakąkolwiek pomyłkę. Stawką pojedynku jest przecież dzierżony przez niego pas mistrzowski wagi ciężkiej KSW!

 

Zwycięzca okiem SPORT4FANS: Karol Bedorf

Kategoria: Inne
Komentarze (0)