Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Pomoc potrzebna od zaraz. Tomasz Strząbała walczy o życie

Pomoc potrzebna od zaraz. Tomasz Strząbała walczy o życie

Inne | 24 listopada 2014 14:28 | Redakcja


Przed paroma dniami dotarła do nas bardzo zła wiadomość. Tomasz Strząbała, drugi trener Vive Tauronu Kielce, walczy o życie. Asystent Tałanta Dujszebajewa choruje na złośliwego raka układu krwiotwórczego i pomoc jest mu potrzebna od zaraz.


Strząbała z kieleckim szczypiorniakiem związany jest od dawna. Przez wiele lat był trenerem grup młodzieżowych, a pod jego okiem wychowywali się przyszli zawodnicy Superligi, czy reprezentacji. Wielokrotnie zdobywał tytuły mistrzowskie juniorów, jak i seniorów.


Na nowotwór zachorował w ubiegłym roku. Początkowo udawało się walczyć z chorobą, jednak teraz ona wróciła. Najbardziej skuteczną i prawdopodobnie jedyną możliwą drogą leczenia jest terapia terapia CRd w Stanach Zjednoczonych. Problem polega na tym, że terapia ta jest bardzo droga - jej koszt wynosi ponad milion złotych.


Każda pomoc jest na wagę złota. Na 14. grudnia, w Lublinie, zaplanowano charytatywne spotkanie Polska – Reprezentacja PGNiG Superligi. Dochód z reklam, biletów oraz licytacji gadżetów będzie w całości przekazany na leczenie trenera Vive. Od pierwszego grudnia będzie można licytować gadżety na Allegro.


W najbliższych spotkaniach przeciwko Kadetten Shaffhausen oraz Nielbie Wągrowiec będzie można kupić cegiełki za 20, 50, bądź 100 złotych, lub wrzucić do specjalnej urny swoją kwotę dostając w zamian drobny gadżet klubowy oraz licytować wyjątkowe gadżety, koszulki.


Wpłat można oczywiście dokonywać również bezpośrednio na konto, którego numer podajemy na dole. Do akcji przyłączają się inne kluby (między innymi SPR Wisła Płock, MKS Zagłębie Lubin) oraz media. Zachęcamy do pomocy dla Tomka Strząbały, bo to coś więcej niż ważna sprawa.


Przelewu można dokonać na konto bankowe:


Numer: 51 1140 2017 0000 4402 1262 0110


Fundacja Vive Serce Dzieciom, Mbank


W tytule przelewu: Dla Tomka


Kategoria: Inne
Komentarze (0)