Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Gwiazdy szczypiorniaka zagrały dla Tomka Strząbały [VIDEO]

Gwiazdy szczypiorniaka zagrały dla Tomka Strząbały [VIDEO]

Inne | 16 grudnia 2014 13:22 | Redakcja
www.dlatomka.pl - Ty też możesz pomóc
www.dlatomka.pl - Ty też możesz pomóc

Widowiskowy mecz piłkarzy ręcznych Polska - Reszta Świata, licytacja pamiątek sportowych, trwające wciąż aukcje internetowe. W minioną niedzielę największe gwiazdy szczypiorniaka zagrały w Lublinie dla Tomasza Strząbały. Drugi trener Vive Targów zachorował na złośliwy nowotwór układu krwiotwórczego, a jedyną szansą na wyleczenie jest kosztowna terapia w USA.

 

- Trener to gościu naprawdę ułożony, zdyscyplinowany. Poświęcił swoje życie dla Kielc i naprawdę warto mu to teraz oddać - powiedział bramkarz Sławomir Szmal.

 

Jedyną nadzieją na powrót do zdrowia jest dla Tomasza Strząbały terapia w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt (ponad milion złotych) przekracza jednak możliwości trenera, dlatego szkoleniowiec nie kryje, że mecz oraz licytacja pamiątek były dla niego wzruszającym przeżyciem.

 

- Kiedy w Polsce dowiadujesz się o takiej chorobie, to nie masz już szans. Trzeba dysponować odpowiednią kwotą, by polecieć do USA na leczenie. Sam nie wiem, czy byłbym w stanie tak działać, jak ci ludzie działają dla mnie. To dla mnie bardzo poważne wydarzenie - mówił wzruszony Strząbała.


Spotkanie Polska - Reszta Świata zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych 38:33, ale zawodnicy i trenerzy podkreślali zgodnie, że wynik był sprawą drugorzędną.

 

- Wynik nie jest najważniejszy. Najważniejsze jest to, że wszyscy zgodnie pracowali, by zebrać pieniądze na leczenie Tomka - powiedział trener Tałant Dujszebajew.

 

 Tomaszowi Strząbale może pomóc każdy, do czego zachęcamy.

 

Przelewu można dokonać na konto bankowe:

 

Numer: 51 1140 2017 0000 4402 1262 0110


Fundacja Vive Serce Dzieciom, Mbank


W tytule przelewu: Dla Tomka

 

 

Źródło: Agencja TVN/ x-news


Kategoria: Inne
Komentarze (0)