Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Siła w lekkoatletach

Siła w lekkoatletach

Inne | 27 lutego 2015 21:30 | Samanta Paraniak
Adam Kszczot - jedna z największych nadziei medalowych w Pradze.
fot. Flickr
Adam Kszczot - jedna z największych nadziei medalowych w Pradze.

Z niecierpliwością wyczekujemy 33. Halowych Mistrzostw Europy. Po przeanalizowaniu europejskich tabel lekkoatletycznych polscy zawodnicy z entuzjazmem mogą podchodzić do rywalizacji. Do Pragi pojedzie 45 zawodników, którzy od 5 do 8 marca będą mierzyć się z najlepszymi lekkoatletami naszego kontynentu.


Tytułu mistrza Europy na koronnym dystansie 800m będzie bronił Adam Kszczot (1:45.75). Na tym samym dystansie powalczy Marcin Lewandowski (1:45.78) znajdujący się w rankingach tuż za Adamem. Kamila Lićwinko skacząc z niesamowitą precyzją ustanowiła kolejny rekord Polski (skok wzwyż - 2.02) i została liderką europejskich tabel. Bardzo dobrze zapowiadają się nasi 400-metrowcy. Trzech jest w pierwszej szóstce najlepszych zawodników na listach. Najlepiej z nich prezentuje się Karol Zalewski, zajmujący obecnie trzecią lokatę na 400m i pierwszą na dystansie 200m – 20.66. Na mistrzowską walkę liczymy również w przypadku Joanny Jóźwik, która z imponującym czasem 2:00.01 (800m) zajmuje drugie miejsce w tabelach.


Tyczkarze Piotr Lisek (5.87) i Robert Sobera (5.81) plasują się kolejno na drugiej i trzeciej pozycji w europejskich rankingach. Bardzo cieszy postawa Sofii Ennaoui. W Karlsruhe zawodniczka ustanowiła rewelacyjny wynik – 8:53.22 na 3000m, co daje 5 pozycję na listach. Warto dodać, że Sofia urodzona w '95 dopiero rozpoczyna walkę na imprezach seniorskich. W bieżącym roku weszła w kat. młodzieżowca. Z kolei Ewa Swoboda ('97) jedzie do Pragi z halowym rekordem Europy juniorów – 7.21 (60m).  Juniorka w mistrzostwach Polski zdominowała swoje starsze koleżanki.

 

Nie możemy kierować się wyłącznie miejscami w tabelach, bo determinacja podczas biegu m.in. Justyny Święty (400m) może okazać się decydująca w walce o najlepsze miejsca, a pozycje w tabelach biegów sprinterskich dzielą zaledwie setne sekund. Wielu wschodzących lekkoatletów jedzie zarówno po wyniki jak i doświadczenie w międzynarodowej imprezie seniorskiej. Tak jest w przypadku Karoliny Kołeczek ('93) na 60m ppł, Syntii Ellward ('93) na 800m, Damiana Czykiera ('92) na 60m ppł i Konrada Bukowieckiego ('97) w pchnięciu kulą.


Najliczniej obsadzonymi konkurencjami przez polskich reprezentantów są: 1500m K, 400m M, 800m M, 1500m M i pchnięcie kulą M. Podsumowaniem imprezy będą biegi rozstawne, w których nasi zawodnicy mogą bardzo pozytywnie zakończyć swój udział w czeskiej stolicy.


Warto dodać, że poza halowym starciem Polaków, czekają nas jeszcze mistrzostwa świata w biegach przełajowych, które odbędą się 28 marca w Guiyang (Chiny). Weronika Pyzik i Magdalena Dias oraz Patryk Błaszczyk i Damian Sator sprawdzą swoją dyspozycję 14 marca, podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w biegach przełajowych, we Lwówku Śląskim. Tymczasem zapraszamy do śledzenia przebiegu rywalizacji HME 5-8 marca! Jeśli reprezentacja da z siebie wszystko możemy być pewni, że zaliczy kolejny występ usuwający w cień popisy naszych piłkarzy.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)