Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Skra pokonana. Gdańszczanie blisko finału! (fotorelacja)

Skra pokonana. Gdańszczanie blisko finału! (fotorelacja)

Inne | 19 marca 2015 15:01 | Monika Wantoła
Lotos Trefl Gdańsk pokonał Skrę Bełchatów i jest bliski awansu do finału PlusLigi.
fot. MW
Lotos Trefl Gdańsk pokonał Skrę Bełchatów i jest bliski awansu do finału PlusLigi.

W środowym trzecim półfinałowym meczu Skra Bełchatów musiała uznać wyższość podopiecznych Andrei Anastasiego. Mistrz Polski przegrał z gdańszczanami 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) i tym samym już tylko jedno zwycięstwo dzieli drużynę Lotosu Trefl Gdańsk od finału PlusLigi. Czwarte spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 4 kwietnia w ERGO ARENIE w Gdańsku.


Wygrana gości była w pełni zasłużona i ku temu nie można mieć wątpliwości. Bełchatowianie rozegrali jeden z najsłabszych meczów w ostatnim okresie, nie będąc w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanym tego dnia rywalom. W każdym z trzech zdominowanych przez przyjezdnych setów gdańszczanie wypracowywali sporą przewagę, zwłaszcza w ostatnim, gdy ich łupem padło pierwszych pięć punktów. Choć podopieczni Miguela Falaski starali się odrabiać straty i w pewnym momencie ich gra zaczynała wyglądać lepiej, na odwrócenie losów poszczególnych partii było już za późno. Częste błędy popełniane w trakcie środowego spotkania przez siatkarzy Skry i skuteczność przeciwników sprawiły, że to gdańszczan dzieli tylko jedno zwycięstwo od finału PlusLigi.


PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

PGE Skra Bełchatów: Andrzej Wrona, Mariusz Wlazły, Nicolas Marechal, Karol Kłos, Nicolas Uriarte, Facundo Conte - Ferdinand Tille (libero), Kacper Piechocki (libero) - Maciej Muzaj, Aleksa Brdjovic, Srecko Lisinac, Wojciech Włodarczyk,.

Lotos Trefl Gdańsk: Marco Falaschi, Mateusz Mika, Bartosz Gawryszewski, Murphy Troy, Sebastian Schwarz, Wojciech Grzyb - Piotr Gacek (libero) - Mateusz Czunkiewicz, Przemysław Stępień, Damian Schulz.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)