Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Legendarne UFC tuż, tuż! W sobotę gala w Krakowie

Legendarne UFC tuż, tuż! W sobotę gala w Krakowie

Inne | 07 kwietnia 2015 15:55 | Patryk Pankowiak
UFC Fight Night
fot. facebook.com/UFCpol
UFC Fight Night

Tego w Polsce jeszcze nie było! Najlepsza organizacja MMA na świecie 11 kwietnia 2015 roku zawita do liczącej ponad 15 tysięcy miejsc siedzących Tauron Areny Kraków. Wielki wieczór dla wszystkich sympatyków wszechstylowej walki wręcz i co więcej, historyczny moment dla MMA spod Wisły. Początek UFC Fight Night 64 już w sobotę o godzinie 17:45!


To tak, jakby w Polsce rozgrywano mecz NBA, NFL czy NHL. Prestiżowe Ultimate Fighting Championship rozpoczęło swoją działalność w 1993 roku, zyskując po dziś dzień miliony fanów na całym globie. Produkt Dany'ego White'a dostarcza nie tylko dreszczyku sportowych emocji, ale i zaskakuje pod względem imponującego całokształtu, prezentując show przygotowane z polotem i rozmachem. Ci, którzy chcieli się o tym przekonać, do tej pory musieli decydować się na podróż do Stanów Zjednoczonych czy odwiedzić chociażby sąsiadujące Niemcy, gdzie UFC zawitało w maju 2014 roku. Teraz raj MMA jest wręcz na wyciągnięcie ręki.


Kraków ugości wiele znakomitości nie tylko pojawiających się w ośmiokątnym oktagonie. Polskę swoją obecnością zaszczycić ma między innymi prezydent organizacji Dana White, a trudno pomyśleć, by na miejscu zabrakło też naszej mistrzyni kategorii słomkowej, Joanny Jędrzejczyk.


Jeśli chodzi o stronę stricte sportową, sympatycy MMA ostrzą sobie zęby przede wszystkim na Main Card. Tam zobaczymy Jana Błachowicza (18-3-0) w starciu z groźnym i nieprzewidywalnym Jimim Manuwą (14-1-0). By pobudzić apetyty, warto dodać, że Brazylijczyk aż 93-procent swoich walk kończył przez nokaut! Jego ostatnim rywalem był... Alexander Gustafsson. Poster Boy uległ Szwedowi w drugiej rundzie, ponosząc dopiero pierwszą porażkę w karierze.


W sobotę przed własną widownią wystąpi aż siódemka Polaków.  W Main Cardzie zawalczą jeszcze niepokonane do tej pory Maryna Moroz (5-0-0) i Joanne Calderwoodm (9-0-0), a ponadto do klatki wejdą Paweł Pawlak (10-1-0) i Sheldon Westcott (9-2-1). Walką wieczoru będzie rewanżowe starcie Gabriela Goznagi (16-9-0) i legendarnego Chorwata, Mirko Cro Copa (30-11-2)


Bilety cały czas są jeszcze dostępne. Warto się w nie uzbroić i ruszyć do Krakowa, by być częścią tworzenia historii polskiego MMA. Przy okazji UFC, Polskę odwiedził też doskonale znany zawodnik, Dany Hard. Jak widać, 32-latek z Nottingham świetnie radzi sobie również jako dziennikarz. Warto obejrzeć ten materiał!


Kategoria: Inne
Komentarze (0)