Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Polski wieczór w Berlinie? Jędrzejczyk broni mistrzowskiego pasa UFC!

Polski wieczór w Berlinie? Jędrzejczyk broni mistrzowskiego pasa UFC!

Inne | 19 czerwca 2015 17:20 | Patryk Pankowiak
UFC Fight Night w Berlinie
fot. facebook.com/UFC
UFC Fight Night w Berlinie

Po tym, jak uwaga sympatyków MMA znad Wisły skupiała się na gali UFC w Krakowie, tym razem wszystkie oczy trzymających kciuki za biało-czerwonych fighterów będą skierowane na Berlin i halę O2. Joanna Jędrzejczyk pierwszy raz w historii przystąpi do obrony mistrzowskiego pasa. Po blisko rocznej przerwie do ośmiokątnego oktagonu wróci Piotr Hallmann, a w akcji zobaczymy również Łukasza Sajewskiego. Walczyć miał jeszcze Krzysztof Jotko, ale jego potencjalni rywale doznali kontuzji.

 

27-latka urodzona w Olsztynie ma na swoim koncie dziewięć zwycięstw w dziewięciu zawodowych walkach - trzykrotnie nokautowała przeciwniczki. Właśnie w tak efektowny sposób pokonała Carlę Esparzę, 14 marca 2015 roku odbierając jej mistrzowski pas UFC w kategorii wagowej do 52 kilogramów. Teraz przed Joanną Jędrzejczyk najważniejszy sprawdzian i okazja, by potwierdzić swoją dominację.

 

Naprzeciwko Polki w Berlinie stanie 32-letnia Jessica Penne. Świetna grapplerka, która przez poddania kończyła aż siedem ze swoich dwunastu wygranych pojedynków. Przegrała dwukrotnie - w Bellatorze i podczas gali Invicta FC3. Jak mówią fachowcy, Jędrzejczyk powinna zdominować Amerykankę w stójce i tam rozwiązać sprawę obrony mistrzowskiego pasa.

 

 

Łukasz Jurkowski, były zawodnik MMA, a obecnie także komentator Polsatu Sport, typuje zwycięstwo olsztynianki w pierwszej rundzie przez nokaut. Najprawdopodobniej, tak właśnie będzie. Polka wzorowo przepracowała okres przygotowawczy i jest w szczytowej formie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podbije Berlin i kontynuuje swoją hegemonię w dywizji słomkowej.

 

Nie dość, że Piotrek Hallmann przegrał swoją ostatnią walkę dla UFC, wykryto też w jego organizmie  niedozwolone środki. Popularny Płetwal był nieaktywny przez okres dziewięciu miesięcy, ale teraz wraca i miejmy nadzieję, że uczyni to w wielkim stylu! - Czuję się świetnie. Myślę, że dam dobrą walkę tak jak zawsze. Nic nikomu nie muszę udowadniać, robię to dla siebie - powiedział mmarocks.pl doświadczony Hellmann, którego rywalem będzie młodszy Magomed Mustafaev. Rosjanin zadebiutuje w organizacji Dana White'a.

 

W UFC po raz pierwszy wystąpi również Łukasz Sajewski. Wookie legitymuje się nieskazitelnym rekordem 13-0, a jego rywalem będzie reprezentant gospodarzy, Niemiec Nick Hein. 31-latek stoczył dwie walki dla amerykańskiego projektu. Premierową wygrał, ale w drugiej po 15-minutach musiał uznać wyższość Jamesa Vicka. Zarówno dla Sajewskiego, jak i Heina, wynik sobotniego pojedynku będzie miał bardzo duże znaczenie. Faworyt? Brak.

 

Gdzie oglądać UFC Fight Night w Berlinie? Na kanale Extreme Sports Channel. Transmisja głównej karty walk od godziny 21:00. Dostępność stacji na platformach telewizyjnych: Cyfrowy Polsat - 18, NC+ - 122, UPC - 571 (419), Vectra – 221, Toya - 445.

 

Współpraca Hubert Błaszczyk.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)