Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Pierwszy dzień Memoriału Wagnera: Francja i Polska ze zwycięstwem!

Pierwszy dzień Memoriału Wagnera: Francja i Polska ze zwycięstwem!

Inne | 22 sierpnia 2015 19:32 | Krzysztof Brzeziński
Reprezentacja Francji podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.
fot. Krzysztof Brzeziński
Reprezentacja Francji podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Meczem Iranu z Francją o godzinie 18 rozpoczął się XIII memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Dwie i pół godziny później swój pierwszy mecz podczas  Memoriału rozegrała reprezentacja Polski. Nasi Mistrzowie Świata swoje pierwsze spotkanie w tegorocznej edycji Memoriału rozegrali z reprezentacją Japonii.
 

Zwycięzcy Ligi Światowej, reprezentacja Francji, podejmowała drużynę należącą do światowej czołówki - Iran. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ obie drużyny są w trakcie przygotowań do najważniejszych imprez w tym sezonie. Efektem tego była duża ilość błędów obu ekip w pierwszym secie tego spotkania. Do pierwszej przerwy technicznej gra była bardzo nerwowa, mało składna i widać było badanie obecnych możliwości rywali oraz przyzwyczajanie się do hali. Gra zmieniła się jednak w trakcie seta na coraz szybszą oraz bardziej składną. Taka gra zaowocowała wyjściem na prowadzenie Francuzów 22:20, którego nie oddali już do końca seta. Druga odsłona meczu przebiegała pod dyktando Francuzów, którzy raz po raz odskakiwali na przynajmniej dwupunktowe prowadzenie. Trzeci set, podobnie jak drugi, rozpoczął się od trzypunktowej przewagi Francji, która z wynikiem 5-8 schodziła na prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Trzypunktowe prowadzenie Francji stale powiększało się po przerwie technicznej i urosło nawet do pięciu punktów. Na drugą przerwę techniczną Trójkolorowi schodziłi jednak tylko z prowadzeniem 13:16. Iran zerwał sie jeszcze do walki i przy stanie 23:20 nadrobił dwa oczka i doprowadził do stanu 23:22. Końcówka meczu to gra punkt za punkt i ostateczna wygrana reprezentacji Francji w meczu otwarcia Memoriału! 

 

Polska vs Japonia:
 

Set I
Swój pierwszy mecz Memoriału Polska rozpoczęła w składzie: Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak (C), Buszek, Bieniek oraz libero Zatorski. Nasza reprezentacja wygrała tego seta na przewagi 28-26, co tylko pokazuje jak był on wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej Japończycy wygrywali 7-8. Nieznacznie powiększyli przewagę na drugiej przerwie (14-16), jednak skuteczna pogoń naszych zawodników w końcówce seta doprowadziła do gry na przewagi. Tam na zmianę oba zespoły miały piłki setowe, ale po stronie naszej kadry stało lepsze doświadczenie, które umiemy wykorzystywać w takich sytuacjach. Mieliśmy lepsze przyjęcie (48%) oraz atak (58%), ale w nasz zespół bardzo często psuł zagrywki. W tym aspekcie oddaliśmy Japończykom aż 7 punktów. Najlepiej punktującym w secie pierwszym był środkowy Piotr Nowakowski (7), dobrze też zagrał Bartosz Kurek (5).
 

Set II
 

Druga partia tego spotkania przebiegała już pod nasze dyktando. Set zaczął sie jednak od gry punkt za punkt i dopiero po pierwszej przerwie technicznej zawodnikom reprezentacji Polski udało się odskoczyć. Jak się później okazało polscy siatkarze rozbili reprezentacje Japonii aż 25:15, nie dając żadnych szans rywalom w żadnym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Ponownie mieliśmy lepsze przyjęcie (50%) i lepszy atak (55%). Przede wszystkim zmalała ilość błędów w zagrywce a i Japończycy umożliwili naszym zawodnikom spokojną grę do końca seta. Najlepiej punktował w tym secie kapitan naszej kadry Michał Kubiak (5) oraz Mateusz Bieniek (4).
 

Set III
 

Partia numer trzy to już kompletna dominacja od samego początku naszej reprezentacji. Stephan Antiga już od pierwszego seta stosował podwójną zmianę (Kurek, Drzyzga - Łomacz, Konarski), w drugim secie na boisku pojawił się młody Szalpuk. W trzecim secie swoje szanse dostali równiez Gacek i Możdzonek. Do grania wrócił też środkowy Karol Kłos, który mimo długiej rekonwalescencji został powołany przez Antigę. Po raz kolejny rozgromiliśmy Japończyków w ataku (62%) oraz w przyjęciu (44%). Cieszy dobra gra zmienników i zwycięski powrót do meczy o stawkę naszego zespołu. W całym meczu najwięcej punktów zdobył Kubiak, Kurek i Nowakowski byli dla niego mocnym wsparciem.
 

Więcej z Torunia już jutro!
 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)