Sport4fans.pl Inne Karol Kłos: Zrobiliśmy, co do nas należało

Karol Kłos: Zrobiliśmy, co do nas należało

Inne | 23 sierpnia 2015 12:23 | Krzysztof Brzeziński
Reprezentacja Polskich siatkarzy.

Reprezentacja Polski w siatkówce w pierwszym meczu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera pokonała Japonię 3:0. Jak podkreśla Karol Kłos, środkowy naszej kadry, jest to ważny etap przygotowań do Pucharu Świata.

Krzysztof Brzeziński: Na początek, chciałbym się zapytać jak się gra w nowej hali w Toruniu?

Karol Kłos: Taka miła i przyjemna hala, ale chyba dzięki temu, że kibice jak zwykle dopisują i była pełna sala, także kibice stanęli jak zawsze na wysokości zadania i jest bardzo dobrze. Trochę inna od pozostałych, bo jest trochę długa i wydaję się być niższa od wszystkich innych.

Krzysztof Brzeziński: Memoriał Wagnera jest ważnym punktem przygotowań do Pucharu Świata?

Karol Kłos: Ja myślę, że tak. Gdyby nie był ważny to pewnie byśmy nie brali w nim udziału. Myślę, że jest bardzo ważny i to są takie pierwsze mecze po takiej dłuższej przerwie, gdzie możemy się sprawdzić, gdzie możemy razem zagrać przeciwko mocnym drużyną, bo występują tu mocne drużyny i to jest nam potrzebne.

Krzysztof Brzeziński: Jeżeli mowa już o mocnych drużynach, to właśnie Japonia jest gospodarzem Pucharu Świata i przyjdzie Wam z nimi zagrać. Jak grało się przeciwko Japończykom?

Karol Kłos: Myślę, że dobrze. Wygraliśmy 3:0, więc zrobiliśmy, co do nas należało, w różnych konfiguracjach, gdzieś tam też z podwójnymi zmianami w trakcie setów. Więc to cieszy, że to działa i że spokojnie wygraliśmy, bo tam czasami było nerwowo, ale wiadomo to pierwszy mecz po dłuższej przerwie od Ligi Światowej po też ciężkich treningach. Więc to cieszy że 3:0 i zbieramy się na jutro.

Krzysztof Brzeziński: Czyli nastroje przed meczami z Iranem i Francją dobre i przygotowujemy się do zwycięstwa w całym Memoriale?

Karol Kłos: Ja myślę, że tak. Wiadomo że zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale to co zagramy w tych kilku spotkaniach pomoże nam się lepiej przygotować do Pucharu Świata.

Następne spotkanie zagramy już dziś z reprezentacją Iranu o godzinie 19.30 w Arenie Toruń.