Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Bartosz Kurek: Na Pucharze Świata powinniśmy być w naszej topowej dyspozycji

Bartosz Kurek: Na Pucharze Świata powinniśmy być w naszej topowej dyspozycji

Inne | 24 sierpnia 2015 10:43 | Krzysztof Brzeziński
Bartosz Kurek z Orłem naszej reprezentacji.
fot. Krzysztof Brzeziński
Bartosz Kurek z Orłem naszej reprezentacji.

Po przygotowaniach w Spale i pierwszych dwóch meczach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, nasi zawodnicy odczuwają już ogromne zmęczenie fizyczne, jednak, jak przyznaje Bartosz Kurek, wysiłek ten powinien zaprocentować podczas Pucharu Świata.

 

Czy Memoriał Wagnera i wtorkowy sparing z Francją jest budowany byście już oswajali się z tym zmęczeniem?

 

Dokładnie, ale myślę, że to zmęczenie jest teraz dużo większe, bo  jesteśmy  w trakcie bardzo ciężkiego treningu i te mecze, które teraz dodatkowo rozgrywamy się kumulują. Na Pucharze Świata nie będzie takiej sytuacji powinniśmy być w naszej topowej dyspozycji, trochę świeżsi i mam nadzieję, że będzie to wyglądało jeszcze lepiej i rezultaty będą bardzo dobre. 

 

Jutro gracie chyba najtrudniejsze tutaj spotkanie z Francją, która niespodziewanie przegrała wczoraj z Japonią?

 

Oni celują w zupełnie inny turniej, są w zupełnie innym etapie przygotowań, więc nie wyciągałbym z tych meczów zbyt daleko idących wniosków. Przed nami też jutro fajne spotkanie, aby się sprawdzić jak już na takim maksymalnym zmęczeniu będziemy się prezentować. Myślę, że to co powoli tutaj trener wprowadza, czyli duża rotacja, wiele ciekawych zmian, to też jest jakiś moment żeby to przetrenować, posprawdzać jak to funkcjonuje. Mam nadzieję, że rezultaty będą takie same na Pucharze Świata, jakie osiągamy na Memoriale Wagnera.   

 

Przy okazji macie szanse zrewanżować się Francji za porażkę w Rio? To jeszcze siedzi, gdzieś w głowie?

 

Nie, gdyż jak wspominałem wcześniej to nie to miejsce i nie ten czas, żeby się im rewanżować. To jest turniej towarzyski, my mamy inne tutaj cele oni mają inne cele. Więc mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieli taka okazję zagrać przeciwko nim na jakimś turnieju czy meczu, który będzie bardzo ważny. 

 

Oglądaliście już rywali, z którymi przyjdzie wam się zmierzyć w Pucharze Świata? Bo tutaj już widzimy, że obserwują was wysłannicy Rosjan.

   

Nie. Myślę, że Puchar Świata jest na tyle długim turniejem że będzie czas na zbieranie informacji i jeszcze będziemy mieli przesyt siatkówki i odpraw taktycznych, więc na razie tylko krótko przygotowujemy się do każdego meczu, a bardziej koncertujemy się na tym, aby wydobyć gdzieś tę siłę woli, te resztki energii i fajnie zaprezentować się na boisku. 


Kategoria: Inne
Komentarze (0)