Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne XI Memoriał im. Arkadiusza Gołasia oraz akcja "Razem dla Arka Gołasia''
Logo akcji ,,Razem dla Arka''.
fot. Facebook.
Logo akcji ,,Razem dla Arka''.

XI Memoriał im. Arkadiusza Gołasia oraz akcja "Razem dla Arka Gołasia''

Inne | 07 września 2015 12:55 | Krzysztof Brzeziński

16 września,  minie dziesięć lat od śmierci jednego z najlepszych i najlepiej zapowiadających się siatkarzy XXI wieku w Polsce. Mowa oczywiście o Arkadiusz Gołasiu, który zginął w wypadku samochodowym jadąc do swojego nowego klubu-Lube Banca Macerata. Od tego czasu organizowany jest memoriał im. Arkadiusza Gołasia.
 

Urodzony 10 maja 1981 roku w Pszasnyszu, swoja przygodę z siatkówkę rozpoczął w wieku 10 lat w szkole podstawowej. Jego kariera klubowa rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy zaczął grać w MKS MOS Wola Warszawa, najpierw w drużynie kadetów, później w drużynie juniorskiej. Z drużyną kadetów udało mu się zdobyć tytuł wicemistrza Polski w roku 1998. Rok później jeszcze jako kadet zdobył brązowy medal mistrzostw świata kadetów z reprezentacją Polski. W MKS MOS Wola Warszawa już jako junior w roku 1999 zdobył tytuł wicemistrza Polski juniorów, a już w 2000 roku z tą samą drużyną był mistrzem Polski w tej samej kategorii wiekowej. Również w 2000 roku został zawodnikiem AZS Częstochowa, z którym przez 4 lata zdobył trzy wicemistrzostwa i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski. Po sukcesach w drużynie z Częstochowy środkowy przeszedł do włoskiego zespołu Sempre Volley Padwa, a w 2004 roku wystąpił z reprezentacją Polski na Olimpiadzie w Atenach, gdzie nasza kadra zajęła dobre 5. miejsce. W kadrze od 2001 do 2005 rozegrał 141 meczów, w niej zagrał też swój ostatni mecz 8 września 2005 roku podczas mistrzostw Europy. Był to wygrany pojedynek z Portugalią (3:0), którym żegnaliśmy się z tymi mistrzostwami. 8 dni po ostatnim meczu w kadrze, jadąc do Maceraty zginął w wypadku samochodowym. Arkadiusz Gołaś był nazywany chłopakiem o stratosferycznym zasięgu. Dlaczego tak? Wszystko dzięki temu, iż jego zasięg w bloku (352cm) i w ataku (365cm), był po prostu kosmiczny.
 

XI Memoriał im. Arkadiusza Gołasia.
 

Już po raz XI odbędzie się Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. Jego pierwsza edycja odbyła się w składzie młodzieżowym, jednak już w następnym roku na turniej przyjechały czołowe drużyny z polskiej ligi siatkówki. 24-25 października w Murowanej Goślinie będą rywalizowały zespoły: Lotosu Trefla Gdańsk (2. drużyna Plus Ligii), Jastrzębski Węgiel (4. drużyna Plus Ligii), BKS Bydgoszcz oraz pierwszy i jak się okazało ostatni polski klub Arkadiusza Gołasia, czyli AZS Częstochowa. Z tej okazji powstała akcja, dzięki której każdy z nas może wesprzeć ten szczytny cel jakim jest memoriał upamiętniający zawodnika, którego śmierć przerwała dobrze zapowiadająca się karierę. Celem dla wszystkich kibiców i organizatorów jest zebranie 175.000 zł, za każdą wpłatę można otrzymać bardzo ciekawe nagrody. W momencie pisania tego artykułu do końca akcji pozostało 37 dni, a zebrano już prawie 54 tysiące zł. Wśród nagród są oczywiście do zakupienia bilety na memoriał, ale także autografy m.in. Mateusza Miki, Mariusza Wlazłego czy Bartosza Kurka. Memoriał jest idealną imprezą sportową, którą można upamiętnić Arkadiusza Gołasia, potrzeba tylko pomocy kibiców siatkówki i nie tylko. Wpłat na Memoriał można dokonać na stronie: https://fans4club.com/pl-razemdlaarka całe wydarzenie związane z XI Memoriałem im. Arkadiusza Gołasia można znaleźć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/518269661658964/  a więcej informacji znajdziecie: http://www.murowana-goslina.pl/dla-mieszkancow/kalendarz/details/1524-xi-memoria-arkadiusza-goasia.html. Razem zawsze raźniej dlatego informację niech płyną dalej. Zgodnie z prośbą organizatorów prosimy: podaj dalej!


Kategoria: Inne
Komentarze (0)