Sport4fans.pl Inne Wygrywamy z Rosją 3:1! Świetny mecz Kurka, kontuzja Łomacza! Puchar Świata dzień drugi!

Inne | 09 września 2015 15:07 | Krzysztof Brzeziński
Rafał Buszek- jeden z bohaterów dzisiejszego meczu.

Biało-Czerwoni wygrywają swoje drugie spotkanie w Pucharze Świata! Tym razem wygraliśmy bardzo ważny mecz z Rosją, która znajduje się w gronie faworytów do wygrania całego turnieju. Ponadto wygrane Włoch i Stanów Zjednoczonych, Iranu oraz dwa pięciosetowe boje pomiędzy Argentyną i Wenezuelą oraz Egiptem i Kanadą.

Nasza reprezentacja dobrze grała już w pierwszym secie, którego nie powinniśmy przegrać. Wygrywaliśmy już w końcówce 24:21, jednak dobra zagrywka Butko doprowadziła do przegranej przez naszych gry na przewagi. W tym secie najbardziej zawiódł Mateusz Mika, który w drugim secie już nie zagrał. To właśnie w drugiej partii nasz kadra miała największy kryzys, mecz był prowadzony przez Rosjan i to oni utrzymywali trzy punkty przewagi. Jednak jeszcze przed druga przerwą techniczną nasi dogonili Sborną, a do końca seta było bardzo nerwowo. Uratował nas challange po ataku Bartosza Kurka i doprowadziliśmy do remisu. Trzeci set przebiegał już pod dyktando naszej kadry, gdzie mieliśmy nawet pięć punktów przewagi. W połowie seta kontuzji doznał podstawowy rozgrywający kadry Antigi - Grzegorz Łomacz. Wpuszczony w jego miejsce Fabian Drzyzga, udźwignął jednak wagę tego seta i meczu. Spokojnie dograliśmy tę partie i wygraliśmy ją do 19. Czwarty set ponownie przebiegał pod dyktando Rosji, którzy do końcówki seta prowadzili nawet trzema punktami. Ponownie jednak po drugiej przerwie technicznej dobra gra podopiecznych Antigi, pozwoliła sięgnąć nam po wygrana 25:22 i w całym meczu 3:1. Oprócz pewnych przestojów w przyjęciu trudnej zagrywki Rosjan, wszystko wyglądało na dobrym poziomie. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania, podobnie jak wczoraj, został Bartosz Kurek. Antiga zrobił w trakcie meczu dobrą zmianę, kiedy to na boisku pojawił się kapitan kadry Michał Kubiak, zdobywca 10 punktów. Dobrze spisał się również Drzyzga, który musiał zastąpić w środku meczu kontuzjowanego Łomacza. Świetnie wyglądała też zagrywka Polaków, ktora przyniosła dziś sporą liczbę punktów. Jutro Biało-Czerwoni grają z Argentyną i to na pewno nie będzie dla naszych zawodników łatwy mecz.

Grali rywale.

Zgodnie z oczekiwaniami, swoje mecze wygrali siatkarze USA oraz Włoch. Ci pierwsi 3:1 pokonali gospodarzy turnieju, czyli Japonię, a Włosi bez starty seta pokonali Australię. Ponadto Iran wygrał swoje pierwsze spotkanie, jednak w meczu ze słabą Tunezją podopieczni Kovaca stracili seta. Po raz kolejny miłą niespodzianką dnia została reprezentacja Egiptu, która urwała punkty Kanadyjczykom. Po niespodziewanej wygranej z Iranem, Argentyńczycy bardzo męczyli się dziś z Wenezuelą. Podopieczni Velasco wygrali co prawda 3:2, ale stracili cenny punkt i jeszcze cenniejsze siły przed jutrzejszym meczem z Polską. W tabeli małymi punktami prowadzi Polska przed Włochami i USA, czwarta jest Argentyna z pięcioma punktami. Po porażce z nami 5. miejsce zajmuje reprezentacja Rosji.

Co jutro?

Ponownie mecz Polaków zapowiada się najciekawiej trzeciego dnia Pucharu Świata. Mecz z Argentyną rozegramy w Hamamatsu o 8:10. Dzień trzeci rozpocznie się dwoma pojedynkami o 5:10, kiedy to Iran podejmie Wenezuelę, a Egipt postara się urwać punkty Włochom. Oprócz meczu Polaków za Argentyna o 8:10 na parkiet wyjdą jeszcze reprezentacje Kanady i USA. Ponownie o 11:40 zobaczymy Rosjan, którzy zagrają z Tunezją, a gospodarze o 12:20 zagrają z Australią o pierwszą wygrana za komplet punktów.