Sport4fans.pl Inne Wygrywamy 3:1 w meczu na szczycie! Świetny mecz naszych siatkarzy!

Wygrywamy 3:1 w meczu na szczycie! Świetny mecz naszych siatkarzy!

Inne | 21 września 2015 12:44 | Krzysztof Brzeziński
Reprezentacja Polski w siatkówkę!

Polska wygrywa 3:1 z USA i jest liderem tabeli Pucharu Świata 2015! Jesteśmy w świetnej formie i lepszego momentu na pokonanie Stanów Zjednoczonych nie mogliśmy sobie znaleźć. Wygraliśmy bitwę, nie wygraliśmy jeszcze wojny, a zwyciężymy w niej dopiero, kiedy zapewnimy sobie awans do Igrzysk w Rio.

Polacy zaczynali w składzie: Nowakowski, Bieniek, Buszek, Kubiak, Drzyzga, Kurek, Zatorski (L). Tradycyjnie już gorzej rozgrywamy pierwszego seta. Zgubione przyjęcie, brak dobrego rozegrania co w konsekwencji przekładało się na słabą skuteczność w ataku. To wszystko spowodowało, że mimo licznych zmian w trakcie seta i walki o każdą piłkę nie pozwoliło nam wygrać tej partii. W konsekwencji porażka do 17. Za to już od drugiego seta rozpoczął się koncert gry Biało-Czerwonych! Drugi set rozpoczynamy od skromnych dwóch punktów przewagi, które utrzymywały się do pierwszej przerwy technicznej. Na drugiej prowadziliśmy już 16:9, zapowiadał się prawdziwy pogrom. Prym wiódł kapitan Michał Kubiak, który dziś był prawdziwym kapitanem i zagrał świetne spotkanie, prowadząc naszą reprezentacje w wielu aspektach gry. Kończymy tego seta z wynikiem 25:19 i zatrzymany mocniej wierzyć w zwycięstwo. Szybko próbowali nas Amerykanie sprowadzić na ziemie doprowadzając do stanu 8:4 w trzecim secie. Nasi jednak walczyli do końca. Ponownie Michał Kubiak i Mateusz Bieniek prowadzą kadrę do odrobienia strat. Udaje się to przy stanie 15:15, a od tego momentu przestajemy popełniać błędy, szczególnie w rozegraniu piłki. Nerwowo wyglądała gra po przerwie technicznej. Udało nam się odskoczyć nawet na trzy punkty przewagi, tę jednak szybko zniwelowali siatkarze z USA. Nerwy przerwał nasz środkowy Piotr Nowakowski, najpierw dobrze zbił przechodzącą później punktowy blok i wyszliśmy na prowadzenie. Partię numer trzy wygrywamy 25:23 i wychodzimy na prowadzenie 2:1. Ostatni set tego spotkania to istny popis Biało-Czerwonych! Od początku tego seta prowadziliśmy. Z każda piłka nasza przewaga wzrastała i sięgała nawet 10 punktów. Wbici w ziemie siatkarze z Ameryki próbowali jeszcze walczyć, ale dobrze dysponowana Polska reprezentacja nie pozwoliła urwać sobie nic z tej ogromnej przewagi. Wygrywamy czwartego seta 25:15 i cały mecz 3:1. MVP meczu Mateusz Bieniek, a Polska liderem tabeli w Pucharze Świata 2015. Jutro mecz z gospodarzami, czyli reprezentacją Japonii!

Rosja poza turniejem?
Kibice siatkówki spodziewali się dziś w nocy bardziej wyrównanego meczu miedzy Rosją a Włochami. O niczym takim jednak mowy nie było, a drużyna z półwyspu Apenińskiego spokojnie pokonała Sborną 3:0. Podopieczni Alekny z dwoma porażkami na koncie są już raczej bez szans na awans do Igrzysk w Rio, a o awansie Włochów zadecydują dwa najbliższe dni, w tym bezpośrednie spotkanie z Polską. W pozostałych spotkaniach Egipt pokonał Tunezję 3:2, Kanada 3:0 Wenezuelę, Japonia przegrała 3:0 z Argentyną, a Iran przegrał 3:0 z Australią co jest chyba największą niespodzianką dzisiejszego dnia!

Jutro o Igrzyska?
Już jutro o 7:15 zagramy z Japonią, jeżeli wszystkie mecze dobrze się ułożą mamy dużą szanse zapewnić sobie już jutro Igrzyska w Rio. Najpierw trzeba jednak pokonać gospodarzy, a po takim meczu jak dziś może to być ciężkie wyzwanie. Pozostałe mecze to:

3:30 Włochy vs Argentyna
4:10 Egipt vs Wenezuela
7:10 Kanada vs Iran
7:15 Japonia vs POLSKA
10:10 Australia vs Tunezja
10:10 USA vs Rosja