Sport4fans.pl Inne 10 wygranych w 10 meczach! Awans i wygrana w całym turnieju tuż tuż!

10 wygranych w 10 meczach! Awans i wygrana w całym turnieju tuż tuż!

Inne | 22 września 2015 13:52 | Krzysztof Brzeziński
Orzełek i Michał Kubiak.

Po bardzo trudnym meczu nasi siatkarze wygrali z Japończykami 3:1. Gospodarze turnieju postawili dziś bardzo ciężkie warunki szczególnie w dwóch pierwszych setach. Rosja była z kolei tłem dla reprezentacji USA.

Polacy dziś zaczynali bez kapitana Michała Kubiaka, którego w pierwszej szóstce zastąpił Mateusz Mika. Antiga chciał dać odpocząć Kubiakowi przed jutrzejszym meczem z Włochami, jednak przebieg meczu spowodował, że nasz kapitan musiał wejść na boisko. Z Japonią graliśmy podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, gdzie dość gładko wygraliśmy 3:1. Tym razem już od pierwszych momentów tego meczu Japończycy pokazali, że wcale nie musi być tak łatwo. Zaczęliśmy od prowadzenia 2:0, jednak szybko Japończycy wyszli na dwupunktowe prowadzenie przy zagrywce Ishikawy. Na pierwszej przerwie technicznej utrzymała się dwupunktowa przewaga gospodarzy, która tuż po niej wzrosła do trzech punktów. Na drugiej przerwie Japonia prowadziła 16:14, ale tuż po niej Polacy doprowadzili do remisu po 17. Gdy wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku popełniliśmy dwa błędy w ataku, które jednak szybko naprawiliśmy w następnych akcjach doprowadzając do remisu po 20. Do końca seta utrzymywała się gra punkt za punkt, ale gdy atakujący Japonii Shimizu wszedł w pole zagrywki i zaserwował asa serwisowego, gospodarze wyszli na prowadzenie i mieli piłkę setową. Pierwsza setową obroniliśmy, drugiej już się nie udało i przegrywamy w setach 1:0. Druga partia podobnie jak pierwsza nie przebiegała tak jak chcieliby nasi siatkarze. Cztery punkty przewagi naszych rywali utrzymywały się aż do drugiej przerwy technicznej. Wtedy do głosu doszli nasi zawodnicy, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a później wyszli na dwa punkty przewagi. Dobry serwis Japończyków doprowadził do wyniku 22:22, później my mieliśmy piłki setowe, których nie potrafił wykorzystać Rafał Buszek. Nasz przyjmujący wykorzystał dopiero trzecią piłkę setową, dzięki przechodzącej  po złym przyjęciu Japończyków. W trzecim secie to my wyszliśmy na prowadzenie czterema punktami, które roztrwoniliśmy do drugiej przerwy technicznej. Po niej jednak nasza gra wyglądała już bardzo dobrze i wygraliśmy do 21. Czwarta partia była już kompletnie pod nasze dyktando. W każdej fazie tego seta mieliśmy znaczną przewagę. Gra zmieniła się w 100% teraz to my mieliśmy szczęście i podbijaliśmy wszystko co było możliwe. Japończycy już się nie podnieśli i nie powalczyli w czwartym secie. Partia ta pokazała jak dobrze działa nasza reprezentacja i w jak dobrej jest formie. Wygrywamy 3:1, mamy na swoim koncie 10 wygranych w 10 meczach. Jutro trzeba jednak postawić kropkę nad i, wygrana z Włochami da nam kwalifikację olimpijską oraz wygraną w całym turnieju!

Inni nie zagrali pod nas...
Umiesz liczyć licz na siebie. Argentyna co prawda urwała punkty Włochom i przegrała tylko 2:3, ale taki wynik nadal trzyma zespół z Półwyspu Apenińskiego w grze o Igrzyska i wygraną w całym turnieju. Jedyne pocieszenie jest takie, iż Włosi są po pięciosetowym boju, my tylko po czterech setach. Rosja nie dała rady pokonać USA i przegrywając 0:3 pozbyła się kompletnie szans na wygraną i kwalifikację. Siatkarze Iranu chcą chyba doprowadzić do zwolnienia swojego trenera Kovaca, przegrywając z Kanadą 0:3! Australia pokonała 3:0 Tunezję, a Egipt 3:1 Wenezuelę.

Jutro gramy o wszystko!
Tak, tak mimo iż wygraliśmy jako jedyni wszystkie spotkania tego turnieju, nadal mamy szansę przegrać cały turniej i nawet nie awansować a Igrzyska w Rio. Mecz na szczycie o 3:30 z Włochami rozstrzygnie jednak imprezę. Do olimpijskiej kwalifikacji potrzebujemy tylko 2 setów, ale takie kalkulacje lepiej pominąć. Plan ostatniego dnia Pucharu Świata 2015 w Japonii:

3:30 POLSKA vs Włochy
4:10 Egipt vs Iran
7:10 Kanada vs Tunezja
7:15 Japonia vs Rosja
10:10 Australia vs Wenezuela
11:40 USA vs Argentyna