Sport4fans.pl Inne Przegrywamy ten jeden jedyny mecz! Igrzyska jeszcze nie dla nas.

Przegrywamy ten jeden jedyny mecz! Igrzyska jeszcze nie dla nas.

Inne | 23 września 2015 14:35 | Krzysztof Brzeziński
Reprezentacja Polski w siatkówkę!

Świetnie zaprezentowała się reprezentacja Polski w siatkówce podczas Pucharu Świata w Japonii. 10 wygranych pod rząd w tym z takimi drużynami jak Rosja czy USA budzi respekt. Szczęścia zabrakło tylko w meczu z Włochami. Do awansu i wygranej w turnieju zabrakło niewiele, bo tylko 2 straconych setów.

Mecz z Włochami, w którym potrzebowaliśmy wygrać dwa sety rozpoczęliśmy w składzie: Nowakowski, Bieniek, Drzyzga, Kurek, Kubiak, Buszek i Zatorski (L). Pierwszy set był wojną na ciężkie ciosy. Prowadzenie przechodziło z drużyny na drużynę. Szkoda, że nie udało się wykorzystać dwupunktowej przewagi przy stanie 12:10, czy 20:19 w końcówce seta. Błędy w ataku powodują, że na przewagi przegrywamy 24:26. Na konferencji prasowej winę wziął na siebie kapitan Michał Kubiak: Całą winę za przegraną biorę na siebie. W końcówce pierwszego seta podjąłem złą decyzję, gdy jeszcze walczyliśmy. Drugi set również był bardzo wyrównany. Odskoczyliśmy na dwa punkty przewagi przed druga przerwą techniczną i spokojnie wygrali cała partię do 22. Nasza gra zaczęła wyglądać jak w poprzednich meczach i wróciła nadzieja na scenariusz z poprzednich dni Pucharu Świata. Niestety, szybko okazało się, że to Włosi są dziś lepiej dysponowani. Tylko do pierwszej przerwy technicznej wszystko wyglądało dobrze, a gra toczyła się punkt za punkt. Już na drugiej przerwie Włosi prowadzili 16:12. Ich przewaga zmalała tylko o jedno oczko i cały set przegraliśmy 22:25. Czwarty set nie wyglądał dobrze już od początku, kiedy to przegrywaliśmy na pierwszej przerwie 6:8. Była szansa na remis przy świetnej zagrywce Kubiaka, jednak dobry challenge, wzięty przez trenera Włochów, podciął skrzydła całej naszej drużynie. Włosi zaczęli grać bardzo spokojnie i w konsekwencji wypunktowali nas 25:19, w całym meczu 3:1. Musieliśmy liczyć na Argentynę.

Argentyna nie dała rady. Iran wygrywa na pocieszenie.

Oczy polskich kibiców zwróciły się ku ostatniemu spotkaniu całego turnieju. Argentyna musiała wygrać by Polska mogła jechać na Igrzyska. Okazało się jednak, że Amerykanie nie wypuścili takiej szansy z ręki i mimo problemów w trzeciej partii wygrali 3:1. Wcześniej Iran pokonał 3:0 Egipt, tym samym wynikiem Kanada pokonała Tunezję, Wenezuela urwała seta Australii i przegrała tylko 1:3, a po świetnym meczu Rosjanie pokonali 3:2 gospodarzy turnieju Japonię. Żaden z Polskich zawodników nie został wybrany do najlepszej drużyny Pucharu Świata. Znaleźli się w niej: przyjmujący Osman Juantorena (Włochy) i Yuki Ishikawa (Japonia), środkowi Sebastian Sole (Argentyna) i Seved Mousavi Eraghi (Iran), libero Erik Shoji (USA), rozgrywający Micah Christenson (USA), atakujący Ivan Zaytsev (Włochy) oraz Matt Anderson (USA), który został wybrany MVP całego turnieju.

Co dalej?
Do Rio jadą Włosi i Amerykanie. Polacy w tym sezonie reprezentacyjnym jadą jeszcze na Mistrzostwa Europy. Zgrupowanie zaczynamy po krótkiej przerwie, a pojawić się ma na nim cała 14 z Pucharu Świata. Następną szansą na kwalifikację do Igrzysk będzie na turnieju eliminacyjnym z Europy, który w styczniu odbędzie się w Berlinie.