Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Co masz na półce?

Co masz na półce?

Inne | 07 marca 2013 19:30 | Patryk Pankowiak


Czytanie książek to ciężki temat. Jedni to uwielbiają, a drudzy otwarcie mówią, że nie czytają i nie mają nawet takiego zamiaru. To taka nowa moda? Powód do dumy? No właśnie, nie wiem. W świecie opanowanym przez internet i portale społecznościowe, coraz trudniej sięgnąć nam po tradycyjną, dobrą i ciekawą książkę. A przecież takich,  jak choćby o tematyce sportowej, na pewno na rynku nie brakuje.


Ja osobiście lubię czytać i robię to stosunkowo często. Oczywiście bez przesady, ale na pewno raz dziennie sięgam po kartkę z wydrukowanym tekstem. Oprócz standardowych gazet i magazynów, przeczytałem ostatnio długo wyczekiwaną biografię Shaquille'a O'Neala, która na całe szczęście pojawiła się i na polskim rynku. Powiem szczerze, że udałem się po nią już w dzień premiery. Empik zrobił swoje. Nowiutki egzemplarz czekał już na mnie na czystej, świeżo odkurzanej półce. Jak tylko wróciłem do domu, z wielkim zaciekawieniem zabrałem się za czytanie.


"Shaq bez cenzury" to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto uważa się za fana koszykówki. Diesel otwiera się w niej, jak nigdy wcześniej. Wielki, pod wieloma znaczeniami tego słowa center, opowiada o swoim ciężkim dzieciństwie, różnorodnych pasjach, utarczkach słownych, aż w końcu o niesamowicie interesującej karierze zawodowego sportowca. Książka napisana jest w przystępny sposób. Także język nie jest zbyt skomplikowany i dostosowany dla przeciętnego odbiorcy. Biografię jedynego prawdziwego Supermena  przeczytałem w krótkim czasie, bo zajęło mi to zaledwie trzy do czterech dni. Dlaczego tak szybko? A dlatego, że jak tylko ją otwarłem, nie mogłem oderwać od niej oczu.


Jakiś czas temu skończyłem czytać również biografię Mariusza Czerkawskiego, pt. "Życie na lodzie". Może nie wciągnęła mnie tak jak biografia Shaqa, ale to zrozumiałe. Dzięki książce Wojciecha Zawioła dowiedziałem się jednak o wielu ciekawostkach związanych z hokejem, a także karierze samego Czerkawskiego. Teraz chciałbym zabrać się za biografię Rafaela Nadala, wielkiego tenisisty, który właśnie wraca do formy po ciężkiej kontuzji. Na niebie coraz więcej chmur,więc czasu przybędzie.


A czy Ty czytasz książki? Jeśli tak, to jakiego rodzaju? Zachwyciła Cię może czyjaś biografia lub urzekła fikcyjna historia książkowego bohatera?

 

Jeśli tak, to koniecznie podziel się z nami i resztą internautów, zostawiając komentarz pod tym artykułem.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)