Sport4fans.pl Inne Spokojne zwycięstwo Francuzów
Francja pokonała Macedonię.

Spokojne zwycięstwo Francuzów

Inne | 15 stycznia 2016 20:00 | Hubert Błaszczyk

Reprezentacja Francji pokonała Macedonię 30:23 w pierwszym meczu grupy A mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Mistrzowie świata przez większość spotkania nie mogli odskoczyć od zawodników z Bałkanów na więcej niż trzy bramki. O przekonującym zwycięstwie zadecydowało ostatnie 10 minut, kiedy Macedończycy zacięli się w ataku i popełnili kilka prostych strat.

Niesamowity Ristovski

Macedończyków w grze przez dłuższy czas trzymał Borko Ristovski. Doświadczony bramkarz odbijał piłki w beznadziejnych sytuacjach. W kontratakach nie potrafiły pokonać go największe gwiazdy reprezentacji Francji – Daniel Narcisse i Nikola Karabatić. Ristovski zatrzymywał też Francuzów przy rzutach karnych.

Przyspieszenie Francuzów

Mistrzowie świata pokazali klasę w ostatnich dziesięciu minutach. Wtedy pozwolili Macedończykom na strzelenie dwóch bramek, a sami wrzucili wyższy bieg. Od stanu po 20, Trójkolorowi zdobyli 10 trafień przy zaledwie trzech Macedończyków. Zawodnicy z Bałkanów wcześniej prezentowali się całkiem poprawnie. Podobać mogła się ich agresywna obrona.

Zależność od Lazarova

Gra Macedończyków jest zależna od Kiriła Lazarova. Gracz FC Barcelony w piątek prezentował się słabo. Zdobył 9 bramek, ale aż 5 z rzutów karnych. Z gry miał słabiutką skuteczność 4/12. W pierwszej połowie swojego lidera starał się wspierać Dejan Manaskov. Skrzydłowy ucichł jednak w drugiej części gry. W kluczowych momentach spotkania brakowało zawodnika, który wziąłby ciężar gry na swoje barki. W oczy rzuca się też statystyka strat. Macedończycy popełnili ich aż 14 (kilka w końcówce). Zbyt dużo, żeby myśleć o końcowym sukcesie.