Sport4fans.pl Inne Niesamowici Niemcy! W grupie C bez rozstrzygnięć

Niesamowici Niemcy! W grupie C bez rozstrzygnięć

Inne | 18 stycznia 2016 23:02 | Hubert Błaszczyk
Radość Fabiana Wilde.

Niemcy pokonali Szwecję 27:26 w drugim poniedziałkowym spotkaniu grupy C mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Zawodnicy Valdimara Sigurdssona zagrali fantastycznie po przerwie, odrabiają czterobramkową stratę w sześć minut. Wcześniej Słowenia zremisowała z Hiszpanią.

Po trzydziestu minutach spotkania pomiędzy Szwecją a Niemcami wydawało się, że reprezentanci Trzech Koron są w uprzywilejowanej pozycji. Zawodnicy duetu Olsson-Lindgren prowadzili czterema bramkami i kontrolowali wydarzenia na boisku.

Po przerwie na parkiet wyszła odmieniona reprezentacja Niemiec. Tobias Reichmann i spółka grali fantastycznie zarówno w obronie jak i ataku. Straty z pierwszej połowy odrobili w zaledwie sześć minut. Po 15 minutach drugiej połowy prowadzili już 24:20. W dodatku w bramce mieli fantastycznego Andreasa Wolffa, który zagrał na 42% skuteczności.

W końcówce Niemcy opadli z sił. – Włożyliśmy bardzo dużo sił w obronę. Na parkiecie przebywali wysocy zawodnicy i to odbiło się w końcówce – mówił bohater, Andreas Wolff.

Nerwowej końcówki można było uniknąć, ale w kontrze fatalnie spudłował Finn Lemke. Niemieccy dziennikarze na trybunie prasowej głośno krzyczeli: „Nein”. Szwedzi po golach Jakobssona i Petersena mieli szanse na doprowadzenie do remisu. To się jednak nie udało. Niemcy aktywnie bronili, a Wolff wyczyniał cuda w bramce.

W grupie C po dwóch kolejkach nic nie wiadomo. Z gry o awans do kolejnej fazy nie wypadli Słoweńcy, którzy prowadzili przez większość spotkania z Hiszpanią. Zwycięstwo odebrała im fatalna strata w końcówce, kiedy po kontrze bramkę zdobył Cristian Ugalde.

- Czuję, że straciliśmy dzisiaj jeden punkt. Po przegranej w pierwszym meczu pokazaliśmy jednak prawdziwą twarz. Jestem trochę smutny z wyniku, ale przed nami ważny mecz z Niemcami. Będziemy dobrze do niego przygotowani. Wierzę w zwycięstwo – zapowiadał Vlad Kavticnik.

Niemcy – Szwecja 27:26 (13:17)
Słowenia – Hiszpania 24:24 (13:10)