Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Trener Francuzów: Nie graliśmy słabo, ale Polska zagrała fantastycznie

Trener Francuzów: Nie graliśmy słabo, ale Polska zagrała fantastycznie

Inne | 20 stycznia 2016 12:31 | Hubert Błaszczyk
Claude Onesta po meczu z Polakami nie miał powodów do radości.
fot. Wikipedia
Claude Onesta po meczu z Polakami nie miał powodów do radości.

- Nie przegraliśmy, dlatego że graliśmy słabo, ale dlatego, że Polska zagrała fantastyczny mecz. Byli lepsi w każdym aspekcie gry – w ataku, obronie, lepiej wytrzymali spotkanie pod względem fizycznym – mówił po meczu trener Francuzów, Claude Onesta. Wtórował mu Luc Abalo. – Cóż mogę powiedzieć? Byliście najlepsi. Zagraliście fantastyczne spotkanie. Gratuluję wam.


Onesta zwrócił uwagę na fantastyczną dyspozycję bramkarza reprezentacji Polski. - Odrobienie strat nie było możliwe, bo Sławomir Szmal bronił bardzo dobrze. Nie zagraliśmy na poziomie, jaki chcieliśmy. Czeka nas dużo pracy, by na niego powrócić. Mam nadzieję, że zagramy drugi mecz w fazie finałowej. Obiecuję, że pokażemy wtedy lepszą jakość. Zapytany o polskich kibiców po chwili dodał. – Nie przegraliśmy z polskimi fanami, przegraliśmy z polską reprezentacją.


Trener Francuzów nie załamuje jednak rąk. Zapowiada walkę wojnę w kolejnej rundzie. – Nasze nastawienie pozostaje pozytywne. Z naszymi wszystkimi problemami i kontuzjami niemożliwe było zagranie perfekcyjnej pierwszej rundy. To jest EURO. Zobaczyliśmy wojnę w każdej grupie. Życie idzie dalej. W kolejnej fazie zagramy z drużynami, które możemy pokonać. Musimy jednak zagrać z większą intensywnością. Przeciwko Polakom nam się to nie udało, ale to była solidna lekcja.


Polaków komplementował tez doświadczony bramkarz Thierry Omeyer, który zagrał na zaledwie 26% skuteczności. – Polska zagrała bardzo dobrze w obronie i ataku. Zwłaszcza na początku spotkania. Staraliśmy się złapać ich niemal przez cały mecz. Polacy mają świetnych zawodników, którzy potrafią oddać mocny rzut z 10 metra. Musimy zobaczyć, co nie pracowało jak powinno i poprawić się w kolejnych meczach.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

 


Zobacz również
Polska - Francja 31:25 [GALERIA]
20-sty-2016Kategoria: Inne
Komentarze (0)