Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Polacy spokojni przed drugą fazą turnieju. Biegler: Skupiamy się na kolejnym rywalu

Polacy spokojni przed drugą fazą turnieju. Biegler: Skupiamy się na kolejnym rywalu

Inne | 20 stycznia 2016 12:44 | Hubert Błaszczyk
Michael Biegler jest spokojny przed 2 fazą turnieju.
fot. Jakub Janecki
Michael Biegler jest spokojny przed 2 fazą turnieju.

- Mamy 4 punkty w drugiej fazie turnieju i trzy dni wolnego. To bardzo ważne. Norwegia prezentuje zupełnie inny styl i musimy się skoncentrować teraz na nich – mówił po meczu z Francją trener, Michael Biegler. Ze zwycięstwa nad mistrzami świata cieszył się też Sławomir Szmal. - W przeciągu całej mojej kariery, to jest moje pierwsze zwycięstwo nad Francją. To naprawdę bardzo cieszy, ale w tym momencie powoli zapominamy o tym spotkaniu.


- Wiedzieliśmy, że w poprzednich meczach nie graliśmy tak jak powinniśmy. Rozmawialiśmy o tym dużo w poniedziałek. Chcieliśmy wygrać dzisiaj, ale nie musieliśmy. Zagraliśmy bardzo dobrze od samego początku. Graliśmy fantastycznie w obronie i w kontratakach. Nic nie było poza naszą kontrolą
– analizował Biegler.


Spytany o wieszanie na szyi medali Polakom dość mocno się obruszył. - Powiedziałem przed tym turniejem, że będziemy skupiać się na każdym rywalu. Uważam, że Sławek ocenił to bardzo dobrze. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Chcemy jak najlepiej przygotować się do spotkania z Norwegią. To było fantastyczne zwycięstwo, ale zdarzyło się ono w fazie grupowej. Droga biegnie przez najbliższe trzy spotkania, na których trzeba się skupić. Te trzy drużyny są rywalami o wysokiej klasie – ostrzegał Biegler.


Rywali polskiej reprezentacji w drugiej fazie turnieju świetnie scharakteryzował Sławomir Szmal. Kasa doskonale zna trenera Białorusinów i chorwackich zawodników. - Z zespołem Norwegii spotkaliśmy się przed rokiem podczas przygotowań do turnieju w Katarze. To młody zespół, który gra bardzo szybką piłkę ręczną. Mają kilku zawodników, grających w Bundeslidze. Świadczy to o ich jakości. Cieszę się, że dalej zagra Białoruś. Miałem okazję współpracować z ich trenerem w lidze niemieckiej. W reprezentacji Chorwacji mam kilku klubowych kolegów. Ich atutem jest doświadczenie. Wielokrotnie walczą o najwyższe cele. Ostatnim razem wygraliśmy z nimi w Katarze, ale to nic nie znaczy. Musimy zagrać na podobnym poziomie jak dzisiaj – zakończył Szmal.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Zobacz również
Polska - Francja 31:25 [GALERIA]
20-sty-2016Kategoria: Inne
Komentarze (0)