Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Vid Kavticnik: Błędów było zbyt wiele

Vid Kavticnik: Błędów było zbyt wiele

Inne | 21 stycznia 2016 10:53 | Hubert Błaszczyk
Vid Kavticnik wraca ze swoimi kolegami do domu.
fot. ZPRP / EHF
Vid Kavticnik wraca ze swoimi kolegami do domu.

- W obronie potrafiliśmy zatrzymać rywali średnio na 23 bramkach. To naprawdę bardzo dobry wynik. Problemem był atak – tłumaczył po przegranym meczu z Niemcami, Vid Kavticnik. Do lidera reprezentacji Słowenii za ostatnie spotkanie można mieć najmniej pretensji. Rzucił siedem bramek przy 78% skuteczności. To było jednak za mało na awans do kolejnej rundy.


- Nie wiem co tak naprawdę się stało. Straciliśmy wiele piłek i to nas podłamało. Nie trafialiśmy w stu procentowych sytuacjach. Tych wszystkich błędów było zbyt wiele. Na koniec one zebrały się w całość i mamy taki wynik, jaki mamy – porażkę. Rzuciliśmy zaledwie 21 bramek. Mieliśmy dobrą obronę, ale słaby atak – mówił na gorąco Kavticnik.


Zapytany o przyczynę nerwowych strat nie potrafił ich wytłumaczyć. - Jest za wcześnie, żeby wyrokować, co było przyczyną takiego, a nie innego występu. Musimy obejrzeć ten mecz i zobaczymy wtedy wszystkie błędy. Z pewnością zanotowaliśmy za dużo strat. To odebrało nam szanse na bramki.


W spotkaniu z Niemcami zaledwie 10-minutowy występ zanotował Dean Bombac, który był najlepszym zawodnikiem Słoweńców przeciwko Hiszpanii. - Dean był trochę chory. Nie czuł się dobrze i dlatego nie zagrał zbyt wiele.


Słoweńcy trafili do najtrudniejszej grupy, w której wywalczyli jeden punkt. Kavticnik zapytany o podsumowanie ich występu na mistrzostwach Europy zwracał uwagę na mankamenty. - Jesteśmy zadowoleni z obrony, ale w przeszłości graliśmy dobrze w ataku, a tu nie potrafiliśmy tego zrobić. 23 i 21 bramek to nie są wyniki, które mogą dać zwycięstwo. Zwłaszcza z takimi rywalami jak Niemcy i Hiszpania.

 

HUBERT BŁASZCZYK

TWITTER: @hubertblaszczykKategoria: Inne
Komentarze (0)