Sport4fans.pl Inne Niesamowita pogoń Duńczyków. Hiszpanie zatrzymani!

Niesamowita pogoń Duńczyków. Hiszpanie zatrzymani!

Inne | 24 stycznia 2016 22:39 | Hubert Błaszczyk
Duńczycy pozostają niepokonani na mistrzostwach Europy w Polsce.

Reprezentacja Danii pokazała w drugiej połowie spotkania z Hiszpanią iście mistrzowską obronę. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego rzucili przez 30 minut zaledwie dziewięć bramek. Jesper Noddesbo i spółką pozostają niepokonani na polskim czempionacie.

Mecz na szczycie grupy drugiej miał dwa oblicza. W pierwszej połowie świetnie prezentowali się Hiszpanie, którzy od początku spotkania byli bardzo aktywni w defensywie. Z agresywnymi rywalami zupełnie nie mogła poradzić sobie największa gwiazda Duńczyków, Mikkel Hansen, który po pierwszej połowie miał na koncie zaledwie jedną bramkę (1/5). W dodatku fantastycznie w bramce Hiszpanów prezentował się Arpad Sterbik. Ponad dwumetrowy zawodnik zakończył pierwszą połowę z 10 odbitymi strzałami (50% skuteczności).

Sterbik swój koncert kontynuował w drugiej połowie. Przez pierwsze sześć minut obronił 4 z 5 strzałów Duńczyków. Wygrywał nawet pojedynki sam na sam z rywalami. Mistrzowie Europy z 2012 roku w końcu znaleźli receptę na hiszpańską obronę. Na środku uaktywnił się kołowy Jesper Noddesbo, który w krótkim okresie czasu zdobył cztery bramki. Po ostatniej z nich Duńczycy zbliżyli się do Hiszpanów na jedną bramkę.

Kluczowy dla losów spotkania był fragment pomiędzy 42 a 53 minutą. Hiszpanie przez 11 minut nie potrafili zdobyć bramki. Nie udało im się nawet z rzutu karnego. Valero Riverę zatrzymał rewelacyjny Nicklas Landin. Ten fragment Duńczycy wygrali 7:0 i na 7 minut przed końcem prowadzili 23:18. Hiszpanie do końca spotkania podreperowali nieco swój dorobek bramkowy, ale nie byli już w stanie odmienić losów pojedynku. - Druga połowa była jednym z najlepszych momentów w mojej karierze jako szkoleniowca Danii. Zagraliśmy niesamowicie w obronie. Hiszpanie rzucili zaledwie 4 bramki przez 23 minuty przy 12 naszych – komentował na gorąco, Guðmundur Guðmundsson.

- To jasne, że bramkarze mieli ogromny wpływ na wynik spotkaniu. W pierwszej połowie świetnie grał Sterbik, a w drugiej Landin. To najlepsi zawodnicy na swojej pozycji na świecie
– mówił na pomeczowej konferencji prasowej Manolo Cadenas.

Hiszpania – Dania 23:27 (14:11)
Gracz meczu: Arpad Sterbik (Hiszpania)