Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Polacy wypadli z rytmu meczowego? Szyba: Każda godzina odpoczynku na wagę złota

Polacy wypadli z rytmu meczowego? Szyba: Każda godzina odpoczynku na wagę złota

Inne | 24 stycznia 2016 23:00 | Hubert Błaszczyk
3 dni odpoczynku? Biegler i Szyba twierdzą, że nie miało to żadnego znaczenia.
fot. Jakub Janecki
3 dni odpoczynku? Biegler i Szyba twierdzą, że nie miało to żadnego znaczenia.

- Nie udało nam się zagrać tak agresywnie w środku obrony, jak byśmy sobie tego życzyli – mówił po porażce z Norwegią tener, Michael Biegler. Polacy muszą jak najszybciej zapomnieć o pojedynku ze Skandynawami, bo już w poniedziałek rozegrają bardzo ważne spotkanie z Białorusią.


- Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudny mecz przeciwko drużynie, która zdobyła 4 punkty w rozgrywkach grupowych. Zawsze oceniam mecze w szerszej perspektywie. Potrzebowaliśmy aktywnych skrzydłowych w obronie i to nam się udało. Mieliśmy dwóch bardzo dobrze rzucających zawodników, ale kilka innych punktów jednak nie funkcjonowało, które były, m.in. z Francją. Przy stanie -2 i 20 minut do końca powinniśmy grać cierpliwie w ataku, ponieważ nie trzeba było w krótkim czasie odrobić tej straty – analizował Biegler.


Biegler zapytany o dłuższą przerwę polskich zawodników nie szukał wytłumaczeń. - Nie stawiam sobie takiego pytania. Mieliśmy zawodników, którzy w pierwszej rundzie dużo czasu spędzili na boisku. Przerwa była dla nich wskazana. Staraliśmy się zachować rytm meczowy. Przed dwoma dniami mieliśmy sędziów na treningu, ponieważ chcieliśmy stworzyć warunki meczowe. Miało to na celu utrzymanie nas w rytmie turniejowym. Tak wypadło, nie chciałbym się tym zajmować. Nie mam z tym żadnego problemu. Wtórował mu Michał Szyba. - Na tak trudnym turnieju każdy dzień wolnego jest cenny. Karol Bielecki, Michał Jurecki spędzają bardzo dużo czasu na parkiecie. Każda godzina jest na wagę złota.


Nadal nie wiadomo, kiedy do gry wróci Bartosz Jurecki. Nasz obrotowy nie spędzał w tych mistrzostwach wiele czasu na parkiecie, ale momentami odciążał Kamila Syprzaka i pewnie wykonywał rzuty karne. - Cały czas pracujemy nad Bartkiem. Mamy fantastyczny sztab medyczny. Zawodnik chce jak najszybciej wrócić na parkiet. To ma kluczowe znaczenie. Kontuzja Jureckiego nie wygląda tak źle, ale potrzeba czasu. Jeśli proces będzie przebiegał dobrze, Bartek zagra w tym turnieju, ale kiedy nie jestem tego w stanie stwierdzić.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Inne
Komentarze (0)