Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Rafał Gliński: Z Białorusią o mistrzostwo Europy

Rafał Gliński: Z Białorusią o mistrzostwo Europy

Inne | 25 stycznia 2016 14:17 | Hubert Błaszczyk
Rafał Gliński
fot. EHF/ZPRP
Rafał Gliński

- Na tych mistrzostwach nie ma łatwych drużyn. Białoruś w meczu z Norwegami pokazała się z dobrej strony. To też są ludzie, którzy potrafią grać w piłkę ręczną. Musimy się skupić na dwieście procent. To jest mecz o mistrzostwo Europy dla nas – zapowiada przed poniedziałkowym pojedynkiem Rafał Gliński.


- Nie ujmujmy nic Norwegom. Zagrali niezły mecz, szczególnie w ataku, gdzie swoje schematy zamieniali na bramkę. Nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Mieliśmy duże kłopoty z obroną. Nie funkcjonowała tak jakbyśmy tego chcieli. Zrobiliśmy za dużo błędów, ale gra się z przodu i z tyłu. Gdybyśmy wypracowali łatwe pozycje to byśmy wygrali jedną bramką. Brawa dla Norwegów, zdobyli zasłużone dwa punkty. My musimy skupić się na sobie i poprawić pewne elementy – mówił po meczu Gliński.


Nasz rozgrywający nie szukał wytłumaczeń w dniu przerwy. Wręcz przeciwnie twierdził, że podeszli do spotkania z większą motywacją. - Każdy z nas był naładowany po tej przerwie. Wiedzieliśmy, że wygrana daje nam margines błędu. Teraz już go nie mamy. Nic jeszcze się przed nami nie zamyka. Musimy walczyć i poprawiać błędy.


W spotkaniach z Serbią i Macedonią, Polacy mieli momenty przełomowe, kiedy dochodzili rywala po niesamowitych obronach bramkarzy lub udanych akcjach w ataku. Z Norwegią tego zabrakło. - Szkoda, że ich nie doszliśmy na remis, bo na pewno by pękli. Dochodziliśmy ich na bramkę kontaktową, jednak oni szybko odpowiadali. Mieli różne rozwiązania – szybka kontra, dogrania do skrzydła, albo rzuty niesamowitego Hansena. W końcówce to my musieliśmy się spieszyć. Norwedzy rozegrali to spokojnie, perfekcyjnie, z wielką cierpliwością w ataku – zakończył Gliński.


HUEBRT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Inne
Komentarze (0)