Sport4fans.pl Inne Norwedzy tracą punkt. Waleczni Macedończycy!

Norwedzy tracą punkt. Waleczni Macedończycy!

Inne | 25 stycznia 2016 20:22 | Hubert Błaszczyk
Kirił Lazarow grał dziś pierwsze skrzypce.

Na 13 minut przed końcem spotkania z Norwegią, Macedończycy znajdowali się na spokojnym pięciobramkowym prowadzeniu. Dwuminutowe kary, bezsensowne straty i dobra dyspozycja w ostatnich minutach norweskich golkiperów sprawiła, że drużyna z Bałkanów „tylko” zremisowała ze Skandynawami 31:31

Norwegowie w spotkaniu z Macedonią wyglądali zdecydowanie gorzej niż w pojedynku z Polską. Być może zbyt długo świętowali. Bohater sobotniego pojedynku, Kent Robin Tonnesen rzucił zaledwie jedną bramkę przy 20% skuteczności. Skandynawowie mieli ogromne problemy z ich ulubioną grą – rzutami z 9 metra. Z Polakami wychodziło im niemal każde takie zagranie. W meczu z Macedonią Norwegowie zanotowali zaledwie 5 takich trafień.

W pierwszej połowie na parkiecie dzielili i rządzili Macedończycy. Wreszcie fantastycznie grał Kirił Lazarow. Lider drużyny z Bałkanów rzucił w sumie 11 bramek, ale aż 7 z nich w pierwszej połowie. Macedończycy doskonale prezentowali się w rzutach z dystansu. Zanotowali w tym elemencie 100% skuteczność (9/9).

Macedończycy po poniedziałkowym spotkaniu mogą sobie pluć w brodę. W przeciągu całego spotkania byli drużyną zdecydowanie lepszą. Chwila nieuwagi, bezsensowne kary i przestrzelone rzuty z koła Stojancze Stajłowa spowodowały, że na trzy minuty przed końcem po karnym Jonadala na prowadzenie 31:30 wyszli Norwegowie. Macedończykom udało się doprowadzić do wyrównania, a po faulu w ataku Christiana O’Sullivana zyskali szanse na zwycięstwo. W ostatniej akcji dobrze kryty Lazarow nadział się na blok.

Macedonia – Norwegia 31:31 (17:13)