Sport4fans.pl Inne Paczka przyjaciół pokonała mistrzów świata! Norwegowie sprawcami sensacji

Paczka przyjaciół pokonała mistrzów świata! Norwegowie sprawcami sensacji

Inne | 27 stycznia 2016 20:25 | Hubert Błaszczyk
Norwegowie są w półfinale!

Norwegia pokonała Francję 29:24 w ostatniej kolejce grupy pierwszej fazy finałowej mistrzostw Europy. Norwegowie tym samym zameldowali się w półfinale. Francuzi muszą liczyć na porażkę Polski.

- Jesteśmy paczką przyjaciół i nie czujemy presji
– mówił po meczu Sander Sagosen. To było widać na parkiecie. Norwegowie wcale nie przestraszyli się bardziej utytułowanych rywali. Nie zdeprymowało ich nawet pierwsze 10 minut, kiedy Francuzi prowadzili 5:2. Robin Kent Tonnesen i spółka sukcesywnie odrabiali straty. Po 30 minutach prowadzili 12:11, a koncert rozgrywali bramkarze. Thierry Omeyer miał 43% skuteczności, a Ole Erevik 35%.

W drugiej połowie Norwegowie szybko odjechali rywalom na kilka bramek. Skuteczność z pierwszej połowy utrzymał Erevik, który swój własny mecz. – On był niesamowity. Zagrał najlepsze spotkanie w tym turnieju – przyznał Sagosen. Francuzi w drugich trzydziestu minutach zagrali słabo w obronie. Thierry Omeyer odbił zaledwie jedną piłkę.

W ataku na swoim poziomie zagrali jedynie Daniel Narcisse i Michael Guigou. Francuzi nie mogli liczyć na pomoc skrzydłowych, a kolejne słabe zawody zaliczył Nikola Karabatic. Trójkolorowi muszą liczyć na zwycięstwo Chorwatów pomiędzy 5 a 10 bramki. Tylko taki wynik daje im szanse na półfinał.

Francja – Norwegia 24:29 (11:12)