Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Włodarze EHF zachwyceni. To historyczne mistrzostwa

Włodarze EHF zachwyceni. To historyczne mistrzostwa

Inne | 31 stycznia 2016 14:07 | Hubert Błaszczyk
Jean Brihault, Michael Wiederer
fot. EHF/ZPRP
Jean Brihault, Michael Wiederer

- Przed dwoma laty w Danii na wszystkich spotkaniach było 373 tys. kibiców. W Polsce wiadomo już, że będzie to ponad 400 tys. Możemy być bardzo zadowoleni z wizerunku, który wysłaliśmy w świat – mówił prezydent EHF, Jean Brihault. Wtórował mu prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki. - Mistrzostwa Europy to bardzo duży sukces dla naszego kraju i piłki ręcznej. Dziękuję Prezydentowi EHF za współpracę. To był wspaniały czas dla nas. Mamy jednego zwycięzcę. Jest nim piłka ręczna.


- Możemy oficjalnie ogłosić, że impreza zakończyła się sukcesem. To największe EURO w historii. Wszystkie statystyki to potwierdzają. Związek Piłki Ręcznej w Polsce i wszystkie miasta nie tylko włożyły dużo pieniędzy i energii, ale też wiele serca. Mamy bardzo pozytywne sygnały od drużyn, działaczy i kibiców. Dziękuję za to organizatorom. Miasta były zaangażowane w cały proces tworzenia atmosfery tych mistrzostw. Flagi, plakaty sprawiały, że nasz turniej był widoczny – mówił Brihault.


O drodze, którą przez ostatnie lata przeszła piłka ręczna mówił Michael Wiederer. Spotkania polskiego EURO generowały sporą widownię przed telewizorami, zwłaszcza w Niemczech i Danii. - Przeszliśmy długą drogę od Portugalii w 2004 roku. Teraz pokazaliśmy Europie najwyższy poziom organizacji. W Szwecji po raz pierwszy zagrają 24 zespoły. 175 krajów mogło oglądać mistrzostwa w Polsce. Mecze z udziałem Niemców generowały ogromną widownię. Spotkanie półfinałowe oglądało 5 milionów ludzi. Każde mistrzostwa to wyzwanie, bardzo dobrze współpracowało nam się z ZPRP.


Arne Elovsson podkreślił znakomite przygotowanie hal i miast, organizujących spotkania. - Spotkaliśmy się z bardzo dobrą organizacją i przyjęciem przez te dwa tygodnie. Rozwiązania logistyczne były wspaniałe. Przygotowanie hal było na bardzo wysokim poziomie. Najwyższym w historii. Oznakowanie hal i miast było na poziomie olimpijskim. Polscy ludzie są jednymi z najbardziej pomocnych w Europie. Kibice i oficjele spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mieliśmy tu organizatorów EURO 2018 i 2020. Mam nadzieję, że wezmą oni przykład z Polski.


- To były najlepsze mistrzostwa pod względem medialnym. Nasza strona miała 900 tysięcy unikalnych użytkowników, to 54% wzrost w porównaniu z duńskim czempionatem. Ponadto 100 mln odsłon strony, 2 miliony minut na naszym profilu na Youtubie i 700 tysięcy osób śledzących mistrzostwa za pośrednictwem ehftv.com świadczy o rekordowym wyniku – zakończył oficer prasowy EHF, JJ Rowland.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Inne
Komentarze (0)