Sport4fans.pl Inne Chorwaci z brązowym medalem! Norwegowie pokpili końcówkę

Chorwaci z brązowym medalem! Norwegowie pokpili końcówkę

Inne | 31 stycznia 2016 16:53 | Hubert Błaszczyk
Marino Marić raził rzutami z 6 metra.

Reprezentacja Chorwacji wygrała 31:24 z Norwegią w meczu o trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Kluczowe dla losów spotkania było ostatnie 10 minut meczu. Wtedy Norwegowie trafili tylko trzykrotnie do bramki rywali. Ponadto przez ponad minutę musieli grać w podwójnym osłabieniu.

Norwegowie już do przerwy przegrywali 11:15. Słabiej prezentowali się ich liderzy. Fatalne spotkanie rozgrywał Robin Kent Tonnesen, a z trudem przez chorwacką obronę przedzierał się Sander Sagosen. Problemem były też rzuty karne. Wcześniej pewnie egzekwowali je Jondal i Bjornsen. W meczu przeciwko Chorwacji dwukrotnie ich strzały bronił Ivan Stevanović.

Po przerwie Norwegowie wrócili do gry. Wzmocnili obronę, a przechwyty i szybko uruchomiane ataki pozwoliły im na doprowadzenie do remisu. Niebagatelną rolę w tym wydarzeniu miał Ole Erevik. Norweski golkiper w pewnym momencie miał 39% skutecznych obron. To właśnie po jego interwencji w 50. minucie wydawało się, że losy meczu mogą ulec zmianie. Jego koledzy ponownie źle rozegrali akcję w ataku, a kontrę wykorzystał Zlatko Horvat. To był dopiero początek nieszczęść, bo chwilę później z karnego chybił Jondal, a dwuminutowymi karami zostali ukarani Tonnesen i Overby. Od wspomnianej kontry Horvata, Chorwaci zdobyli sześć bramek z rzędu. W 56. minucie było już w zasadzie po meczu. Po trafieniu prawoskrzydłowego Chorwacja wyszła na prowadzenie 28:21, którego nie oddała do końca spotkania.

Graczem spotkania został Domagoj Duvnjak, który w ważnych momentach dawał oddech swoim kolegom. Tak było chociażby w 44. minucie, kiedy aktywna norweska obrona przez blisko 1,5 minuty nie pozwalała przedrzeć się Chorwatom. Wtedy sprawy w swoje ręce brał Duvnjak. Rozgrywający robił różnicę. Takiego gracza brakowało w meczu o brązowy medal w szeregach Norwegów.

Norwegia – Chorwacja 24:31 (11:15)
Gracz meczu: Domagoj Duvnjak (Chorwacja)