Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Joan Canellas: Następny cel? Złoto Igrzysk Olimpijskich

Joan Canellas: Następny cel? Złoto Igrzysk Olimpijskich

Inne | 01 lutego 2016 17:18 | Hubert Błaszczyk
Joan Canellas atakowany przez Duńczyków.
fot. Jakub Janecki
Joan Canellas atakowany przez Duńczyków.

Reprezentacja Hiszpanii była murowanym faworytem do zwycięstwa w finale mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Drużynę z Półwyspu Iberyjskiego pokonali rewelacyjni Niemcy. Hiszpanie po meczu byli przygnębieni, ale nie rozdzierali szat. - Musimy być dumni z całego turnieju. Za nami dobra impreza. Teraz musimy walczyć o złoto na IO. To nasz następny cel – mówił Joan Canellas.


- Niemcy zagrali bardzo dobrze. Nie mogliśmy wejść w mecz. Defensywa Niemców była niesamowita. Nie mogliśmy się przedrzeć przez ich zasieki w pierwszej połowie. W drugiej części staraliśmy się, ale nie udało się nam to. Od pierwszego meczu w turnieju poprawili się bardzo – mówił po meczu trener Manolo Cadenas.


Bardzo przygnębiony był reżyser gry reprezentacji Hiszpanii, Raul Entrerrios. - Dla nas to ciężki dzień. Przegraliśmy złoty medal. To trudne odbierać srebro w takim momencie – mówił. MVP turnieju po chwili zastanowienia dodał: - Zaczęliśmy mecz bardzo źle i nie znaleźliśmy drogi do zwycięstwa przez całe spotkanie. Musimy cieszyć się ze srebra i pogratulować rywalom.


Najbardziej rozmowny był Canellas, który krytycznie podszedł do gry jego reprezentacji, ale jednocześnie pochwalił Niemców. - Niemcy zasłużyli na mistrzostwo. Nie zagraliśmy tego co potrafimy. Przez pierwsze dziesięć, piętnaście minut nie znaleźliśmy łatwych sytuacji do zdobycia bramki. Andreas Wolff wykonał świetną pracę. Jeśli zaczniesz źle spotkanie, to bardzo trudno jest wrócić do meczu. Zrobiliśmy bardzo dużo błędów. To uniemożliwiło nam wygraną.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Inne
Komentarze (0)