Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Polsat Boxing Night: Adamek i Molina zawalczą o "życie"
Dla Adamka to walka o być albo nie być w poważnym boksie.
fot. wikipedia.org,
Dla Adamka to walka o być albo nie być w poważnym boksie.

Polsat Boxing Night: Adamek i Molina zawalczą o "życie"

Inne | 02 kwietnia 2016 13:51 | Krzysztof Mokrzycki

Gala Polsat Boxing Night w krakowskiej Tauron Arenie będzie nie tylko ciekawa i pełna emocji, ale przede wszystkim da nam odpowiedź na najważniejsze pytanie wieczoru: czy Tomasz Adamek wciąż jest pięściarzem, którego stać na wielkie walki, czy jedynie pozostało mu obijać kelnerów i nabijać stan konta?„Góral” ostatnimi czasy nie ma dobrej passy. Co prawda w poprzedniej walce łatwo pokonał Przemysława Saletę, ale umówmy się, że tamto starcie bardziej miało sprowadzić na galę kibiców, niż było realnym sprawdzianem umiejętności Adamka. Dziś jego przeciwnikiem będzie już zawodnik z dużo wyższej półki, bo Eric Molina. Rywal z Teksasu legitymuje się bilansem 24-3 i wedle opinii fachowców, to on będzie faworytem walki wieczoru. Adamek z kolei podkreśla, że przygotowania przebiegły pomyślnie, a ponownie największym atutem Polaka ma być szybkość i dynamika. Czy to wystarczy na Amerykanina? Popatrzmy w statystyki; o bilansie Moliny już pisaliśmy. „Góral” zaś na swoim koncie ma bilans 50-4. Ale też liczy sobie aż 6 lat więcej, niż jego dzisiejszy rywal. Sztab trenerski Adamka uważa, że wiek nie walczy, a Tomek jest w najlepszym dla boksera wieku. Na korzyść Moliny z kolei przemawia fakt, że jest wyższy od swojego przeciwnika, a co za tym idzie, ma większy zasięg ramion i jeżeli pogłoski o znakomitej szybkości polskiego boksera się nie sprawdzą, to Adamek będzie mieć olbrzymi kłopot. Molina jest także cięższy od naszego rodaka. Jak widać, wiele przemawia za wygraną przybysza z USA. Ale wiemy, jaki jest Adamek. On może odpalić w każdej chwili, chociaż uczciwie trzeba powiedzieć, że ostatnimi czasy jest to tylko cień zawodnika, który walczył o tytuł mistrzowski. Polak czerpie sporo siły z wiary, a warto nadmienić, że walka odbędzie się drugiego kwietnia, czyli dokładnie w 11.rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. To może dodać mu skrzydeł, a przecież nie zapominajmy, że kibice także będą dopingiem wspierać swojego rodaka. To może dodać skrzydeł, bo presję Adamek wytrzyma na pewno. Na 100% wiemy tylko jedno: wygrany wsiada do windy i jedzie w górę, z kolei przegrany spada z dwunastopiętrowego budynku i może pożegnać się już z prawdziwie wielkim boksem.


Zanim jednak emocje sięgną zenitu, w krakowskim ringu zobaczymy pięć innych walk. Ciężko wybrać najciekawszą, bo organizatorzy zadbali o wyrównane zestawienia i tak naprawdę typowanie wyników jest w tej sprawie wróżeniem z fusów.


Galę rozpocznie starcie o pas mistrzyni Europy: Ewa Brodnicka skrzyżuje rękawice z Włoszką Anitą Torti. Rekord rywalki naszej gwiazdy nie powala (9-5-1), zaś Polka ma w swoim bilansie okrągły komplet dziesięciu zwycięstw. Spodziewam się tutaj długiej walki, bo obie zawodniczki raczej do królowych nokautów się nie zaliczają. Brodnicka przez KO wygrała dwie z dziesięciu dotychczasowych walk, z kolei Torti zanotowała trzy zwycięstwa przed czasem, na dziewięć wygranych ogółem.
Bardzo ciekawie zapowiada się konfrontacja pomiędzy doświadczonym Rafałem Jackiewiczem a gniewnym i żądnym rewanżu Michałem Syrowatką. Ten drugi zero w rekordzie stracił wcale nie tak dawno, a przegrał przez KO właśnie z Jackiewiczem. Rewanżowe starcie jest ukłonem w stronę Michała, który chciałbym wszystkim udowodnić, że porażka w tamtej batalii była jedynie wypadkiem przy pracy. Przypomnijmy, że doświadczony bokser brutalnie znokautował Syrowatkę podczas ostatniej walki i dziś przegrany z tamtego starcia pała żądzą rewanżu i wedle buków jest faworytem. Tyle tylko, że dokładnie tak samo było przed pierwszą walką. W boksie niespodzianki są na porządku dziennym. Wydaje się, że im dłużej w las tym gorzej dla Jackiewicza, który ma już swoje lata i zagadką jest, jak będzie wyglądał kondycyjnie.
Ciekawie zapowiada się starcie Mateusza Masternaka z Eric’em Fieldsem. Dla „Mastera” to oczywiście ciężka przeprawa i wszyscy liczą na to, że będzie to wielka walka pełna efektownych wymian ciosów. Obaj nie kalkulują, a gdy stracą głowę w ringu to może dojść do prawdziwej jatki, co będzie nie lada gratką dla kibiców przed telewizorami i tymi, którzy zasiądą w Tauron Arenie.
Andrzej Wawrzyk zmierzy się w ringu ze swoim serdecznym przyjacielem, Marcinem Rekowskim. Dużo więcej walk na swoim koncie ma ten pierwszy, ale w tego typu walkach nie decydują tylko kwestie czysto bokserskie. Obaj pięściarze będą musieli przecież poradzić sobie z faktem, że naprzeciwko nie stoi jakiś „no name”, ale serdeczny kumpel. Kto lepiej wytrzyma to mentalnie, ten zwycięży w tej walce. Pamiętamy przecież, jak wyglądała walka Materli z Khalidovem, gdzie „Magic” zupełnie nie poradził sobie z presją i bardzo szybko przegrał. Tutaj może być podobnie i większą rolę powinna odgrywać głowa, choć i pięści będą musiały zrobić swoje.
W wadze junior ciężkiej niepokonany na zawodowych ringach Michał Cieślak podejmie czarodzieja z Portoryko. Pokonanie dużo bardziej doświadczonego boksera będzie trampoliną do większej kariery Cieślaka, ale Palacios na konferencji prasowej przyznał, że wielu jego poprzednich rywali już tak mówiło. Portorykańczyk to bokser, którego naprawdę ciężko rozpracować, bo on w każdej chwili może zaskoczyć jakimś niekonwencjonalnym uderzeniem, więc Polak musi być przez pełne 10 rund skoncentrowany na 100%. W innym wypadku może mieć kłopoty, a Palacios tylko czeka na to, aż nasz rodak straci choć na chwilę czujność.

Pierwsza walka gali Polsat Boxing Night odbędzie się o godzinie 18:30. Transmisja w PPV na platformie IPLA oraz na zamkniętych antenach Polsatu. Koszt wykupu gali to 40 złotych.
KARTA WALK:

TOMASZ ADAMEK (50-4, 30 KO) - ERIC MOLINA (24-3, 18 KO)
WAGA CIĘŻKA, WALKA O PAS IBF INTER-CONTINENTAL - 12 RUND

MICHAŁ CIEŚLAK (11-0, 7 KO) - FRANCISCO PALACIOS (23-3, 14 KO)
WAGA JUNIOR CIĘŻKA - 10 RUND

ANDRZEJ WAWRZYK (31-1, 17 KO) - MARCIN REKOWSKI (17-2, 14 KO)
WAGA CIĘŻKA - 10 RUND

MATEUSZ MASTERNAK (36-4, 26 KO) - ERIC FIELDS (24-3, 16 KO)
WAGA JUNIOR CIĘŻKA - 10 RUND

 

RAFAŁ JACKIEWICZ (47-14-2, 22 KO) - MICHAŁ SYROWATKA (13-1, 4 KO)
WAGA PÓŁŚREDNIA - 10 RUND

 

EWA BRODNICKA (10-0, 2 KO) - ANITA TORTI (9-5-1, 3 KO)
WAGA LEKKA, WALKA O PAS EBU - 10 RUND

Kategoria: Inne
Komentarze (0)