Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Pokrętne tłumaczenie Karaoglu. KSW potępia zawodnika!

Pokrętne tłumaczenie Karaoglu. KSW potępia zawodnika!

Inne | 31 maja 2016 12:37 | Redakcja
Chalidow z Karaoglu zmierzyli się w walce wieczoru.
Chalidow z Karaoglu zmierzyli się w walce wieczoru.

Organizacja KSW odniosła się do wydarzeń, które miały miejsce 27 maja podczas gali KSW 35. Wówczas turecki zawodnik, Aziz Karaoglu wyszedł do oktagonu przy nieoficjalnym hymnie Al Kaidy. Przeciwnik Mameda Chalidowa przyznaje, że utwór został odtworzony przez pomyłkę.

 

„Od 12 lat, odkąd zajmujemy się organizacją wydarzeń sportowych poświęconych sztukom walki, wierzymy, że powinny być one oparte na uniwersalnych, pozytywnych i wspólnych dla zawodników, kibiców i osób zaangażowanych w ich promocję wartościach, u podstaw których leży szacunek, wyłącznie sportowa rywalizacja i fair play. Jako organizacja mająca na celu ciągłe podnoszenie standardów związanych z mieszanymi sztukami walki, kategorycznie odcinamy się od wszelkich negatywnych i dyskryminujących przekazów, które przypisywane są kontrowersyjnej pieśni wyemitowanej na wejście zawodnika Aziza Karaoglu. Kilkunastoletnie doświadczenie nie ustrzegło nas przed zdarzeniem w skutek którego doszło do emisji kontrowersyjnej pieśni podczas piątkowej gali KSW. To dla nas trudna lekcja z której jako KSW wyciągniemy wnioski chcąc zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Jako organizacja o międzynarodowej reputacji podejmiemy natychmiastowe kroki mające na celu wzmocnienie kontroli związanej z monitoringiem treści pod kątem wszelkich przejawów dyskryminacji czy agresji. Będąc częścią świata sportu otwarcie potępiamy wszelkie przejawy mowy nienawiści i postaw dyskryminujących.” – napisała w oświadczeniu Federacja KSW.

 

Do wydarzeń z Ergo Areny odniósł się też sam zawodnik, który stwierdził, że nie ma nic wspólnego z terrorystami, a odtworzenie hymnu było pomyłką KSW. Karaoglu wychodził już jednak do nasheedu Naam Qatil do walki z Jayem Silvą.

 

 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)