Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Olimpijski wstyd

Olimpijski wstyd

Inne | 10 sierpnia 2016 15:27 | Hubert Błaszczyk
Adrian Zieliński
fot. Wikipedia
Adrian Zieliński

Trwające igrzyska olimpijski w Rio de Janeiro nie są dla Polski udane. I nie chodzi wcale o nasz skromny dorobek medalowy, który kończy się na brązowym medalu Rafała Majki zdobytym w pierwszym dniu rywalizacji…

 

Najważniejsza impreza czterolecia pokazała, że w wielu polskich związkach sportowych potrzebna jest gruntowna przebudowa. Zaczęło się od wpadki dopingowej Tomasza Zielińskiego. Zawodnik zapierał się, że musiałby być „skończonym idiotą”, żeby szprycować się przestarzałym środkiem dopingowym. Kontrola próbki B była bezlitosna – wynik pozytywny. Ale co gorsza okazało się, że sztangista do Rio lecieć w ogóle nie powinien. Przed igrzyskami został poddany badaniom, których werdykt był jednoznaczny – doping. Dlaczego więc poleciał do Brazylii?

 

Po tych wydarzeniach do dymisji podał się prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, przyznając, że dopingowiczem był również rezerwowy – Krzysztof Szramiak. Trudno więc pojąć decyzję o przywróceniu ich do kadry, skoro tuż przed IO zostali zawieszeni za „niesubordynację”. Tylko naiwniak sądzi, że władze związku o niczym nie wiedziały.

 

Klęskę tej organizacji dopełniają dzisiejsze rewelacje „Gazety Pomoskiej”. Na dopingu został złapany Adrian Zieliński – mistrz olimpijski z Londynu…

 

***


Z kuriozalnych przyczyn na 100 metrów stylem dowolnym nie popłynął Konrad Czerniak. Jak tłumaczyła na antenie TVP, Otylia Jędrzejczak jego zgłoszenia nie dopatrzył trener koordynator – Piotr Gęgotek. Doprawdy trudno wyobrazić sobie jak niekompetentną osobą trzeba być, żeby zrujnować olimpijskie marzenia sportowca, który na tę szansę zapracował.

 

Polski Związek Pływacki nie skomentował tego zdarzenia, a zawodnik dowiedział się o wszystkim od… siostry. Pokazuje to tylko, że działacze w tej organizacji są w przedszkolu i zupełnie nie nadają się do sprawowania tak odpowiedzialnych funkcji.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)