Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Krzywicka: gra w reprezentacji spełnieniem marzeń

Krzywicka: gra w reprezentacji spełnieniem marzeń

Inne | 29 listopada 2016 18:46 | Krzysztof Mokrzycki
Ewelina Krzywicka (P)
fot. Dariusz Stoński / stonski.pl
Ewelina Krzywicka (P)

W tym sezonie Orlen Ligi nie brakuje niespodzianek. Jedną z nich jest dobra postawa Pałacu Bydgoszcz, który zameldował się w górnej części tabeli i zamierza namieszać w tym sezonie. Nie jest to niemożliwe, zwłaszcza zważywszy na fakt, że w bardzo wysokiej formie znajduje się Ewelina Krzywicka.

 

Krzysztof Mokrzycki, SPORT4FANS: Twój zespół w tym sezonie spisuje się całkiem solidnie, bowiem 4 wygrane w siedmiu kolejkach to nie jest zły bilans. Co wpłynęło na taką postawę drużyny?

Ewelina Krzywicka: Myślę, że duże znaczenie miało pozostawienie większości zawodniczek z zeszłego sezonu, doszły do nas tylko dwie dziewczyny. Jesteśmy zgrane, jest dobra atmosfera i to przynosi jak na razie same pozytywy.

 

Kilka razy w tym sezonie zostałaś MVP meczu. Jakie to uczucie?

Na pewno jest to miłe uczucie, jeżeli komisarz meczu uznaję Cię najbardziej wartościową zawodniczką. Siatkówka to sport zespołowy, dlatego pochwały należą się całej drużynie.

 

O co walczy Pałac Bydgoszcz w tym sezonie?

Patrząc na nasze miejsce w tabeli powinnam powiedzieć, że o medale (śmiech). Chcemy znaleźć się w pierwszej ósemce, jeżeli będziemy punktować tak jak do tej pory to powinna pojawić się okazja na coś więcej, a wtedy na pewno będziemy chciały z niej skorzystać.


Zdecydowałaś się uprawiać siatkówkę. Możesz zdradzić, jak to się zaczęło?

Można powiedzieć, że zadecydował o tym artykuł w gazecie, o którym przeczytał mój tata. Organizowane były w Pałacu Młodzieży zajęcia dodatkowe z piłki siatkowej, które prowadził trener Piotr Makowski. Po kilku treningach zaproponowali mi przejście do szkoły sportowej, w której była klasa o profilu piłki siatkowej. I tak się zaczęło…


Co robiłabyś w życiu, gdybyś nie została siatkarką?

Szczerze? Nie mam zielonego pojęcia. Skończyłam studia ze specjalizacją zarządzanie sportem, zrobiłam kurs na trenera personalnego, więc pewnie mimo wszystko zostałabym w aktywnej dziedzinie życia!


Twoja dobra postawa nie umknęła mediom. Czy w związku z tym po cichu liczysz na to, że doceni Cię sztab reprezentacji Polski?

Nie mnie o tym decydować. Trenuję ciężko i sumiennie, aby polepszyć swoją obecną dyspozycję z tej części sezonu. Ważne, by zdrowie dopisywało!


Jesteś siostrą Marcina Krzywickiego, tzw. "Króla Twittera". Czy fakt, że przez długi czas byłaś jakby w jego cieniu sprawił, że trenowałaś i ogólnie żyłaś pod mniejszą presją i nagonką mediów oraz fanów?

Kto to w ogóle powiedział, że byłam w jego cieniu? Nie było żadnej presji wcześniej jak i teraz, przynajmniej jej nie odczuwam. Na pewno nie zostanę taką świruską na portalach społecznościowych jak Marcin, ale czasami lubię dołożyć swoje dwa grosze (śmiech). Fanów? Moimi fanami są rodzicie i pies Snoopy (śmiech).


Kto Twoim zdaniem zostanie mistrzem Polski siatkarek i dlaczego?

Pałac Bydgoszcz! Gram w tym klubie i oczywistą sprawą jest to, że walczy się o jak najwyższe cele. Trzymajcie kciuki! Jeżeli nie Pałac to wydaje mi się, że Chemik Police. Spokojnie mogłyby wystawić dwie szóstki meczowe i z powodzeniem radziłyby sobie w Orlen Lidze. To jest ich przewaga.

 

Ostatnimi czasy też aktywnie udzielasz się w mediach społecznościowych. Połknęłaś bakcyla od brata, czy to własna, zaplanowana inicjatywa?

Z Marcinem zawsze lubiliśmy żartować. Kiedyś przeczytałam w internecie, że pewnie wesoło jest na wigilii u Krzywickich. Myślę, że aktywność w mediach wyszła spontanicznie.

 

Jaka jest Ewelina Krzywicka poza parkietem?

Na to pytanie powinny odpowiedzieć najbliższe mi osoby.

 

Jakie marzenia ma przyjmująca Bydgoszczy, zarówno sportowe, jak i te prywatne?

Sportowym marzeniem od najmłodszych lat jest gra w reprezentacji Polski. W drużynach juniorskich się nie udawało, więc może uda się w seniorskich? Prywatne? Marzy mi się wylot do Stanów Zjednoczonych!

 

***

 

Ewelina Krzywicka - polska siatkarka, grająca na pozycji przyjmującej. Jest wychowanką klubu KS Pałac Bydgoszcz. Młodsza siostra napastnika GKSu Bełchatów - Marcina Krzywickiego.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)