Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne "Gramy dalej" - recenzja SPORT4FANS
Alessandro Del Piero
Alessandro Del Piero

"Gramy dalej" - recenzja SPORT4FANS

Inne | 21 maja 2013 22:30 | Damian Wolski

Dzięki kibicom z portalu JuvePoland.com mamy możliwość trzymać w rękach biografię Alesandro Del Piero „Gramy dalej” po polsku! To pierwszy przekład tej książki na świecie – wypada docenić pracę włożoną przez kibiców „Staraj Damy” i tylko im podziękować.


Tu nie chodzi o byle kogo – Del Piero to legenda Juventusu, i chociaż dzisiaj powoli żegna się z futbolu na emeryturze w upalnej Australii, to wciąż pozostaje w pamięci wszystkich kibiców – nie tylko Juventusu, czy Calcio.

 

Marzenia. Wszystko od nich się zaczęło w historii pochodzącego z małej miejscowości – Conegliano – Del Piero. Futbol był tym czymś, z czym mały Alex wiązał swoją przyszłość, chociaż na początku ciężko było mu się do tego przyznać przed innymi.


Czytając „Gramy dalej” szybko zauważamy, że nie jest to biografia, jakich pełno dzisiaj na rynku wydawniczym, na taką del Piero – jak sam przyznaje – ma jeszcze czas, kiedy definitywnie „zawiesi buty na kołku”. „Gramy dalej” to zbiór 10 zasad, które doprowadziły go w to miejsce, w którym jest dzisiaj – legenda Juventusu, jeden z najlepszych włoskich piłkarzy w historii „Squadra Azzurra”, piłkarz, który wygrał w swojej praktycznie wszystko, z mistrzostwem świata na czele.


Talent, pasja, przyjaźń, wytrwałość, uczciwość, piękno, duch drużyny, poświęcenie, styl i wyzwanie – każda z tych zasad ukształtowała Del Piero zarówno jako piłkarza, ale także i człowieka. Każdej poświęca osobny rozdział, w których odnosi się zarówno do tego, co na boisku, jak i tego, co poza nim.

 

Del Piero porusza wiele ciekawych kwestii w tej książce – swój ostatni sezon w Juventusie, i odejście ze „Starej Damy”, kwestię uczciwości w konfrontacji z aferą „Calciopoli”, relacji z rodziną. Wszystko to czyta się bardzo przyjemnie, można dowiedzieć się kilku ciekawostek, które dla niektórych mogą być co najmniej dziwne – jedną z nich jest to, że zamiast zostać legendą Juventusu, Del Piero mógł zdobywać bramki dla lokalnego rywala – Torino.


„Gramy dalej” to historia osoby, która bez względy na wszystko podążała za swoimi marzeniami, która postawić wszystko na jedną kartę – futbol. Dziś możemy się tylko cieszyć, że Del Piero podjął taką decyzję, a nie został kucharzem, lub kierowcą ciężarówki. Czemu akurat kucharzem, bądź kierowcą ciężarówki? Odpowiedź znajdziecie w książce, warto się z nią bliżej zapoznać!


„Gramy dalej” sugeruje, że Del Piero wcale nie ma zamiaru porzucać futbolu! Włoch chce grać dalej, a jak na razie wychodzi mu to wciąż całkiem nieźle na australijskim lądzie, pozostaje tylko trzymać kciuki!

Kategoria: Inne
Komentarze (0)