Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Transfery #1 – Asseco Resovia Rzeszów

Transfery #1 – Asseco Resovia Rzeszów

Inne | 19 czerwca 2013 17:50 | Kamil Skrok


Ilość transferów ważnych dla Plus Ligi w tym roku jest ogromna. Jedne są mniejsze i mają jedynie na celu przygotowanie składu za parę lat, ale są też takie, które mogą obrócić drużyny do góry nogami. Uważam, że sezon 2013/2014 za sprawą owych zmian może być dla kibiców pełen niespodzianek. Omówmy w skrócie najważniejsze transfery i rozważmy jakie skutki mogą mieć dla gry zespołu. Dzisiaj postaram się przybliżyć z mojego punktu widzenia transfery w Asseco Resovii Rzeszów.


W drużynie aktualnego mistrza Polski w nadchodzącym sezonie zabraknie Zbigniewa Bartmana, który to trafi na co najmniej najbliższy rok do włoskiej ligi. Nie będziemy mogli również oglądać szukającego klubu Serba – Nikola Kovacević, Maćka Dobrowolskiego i Rafała Buszka podążających do AZS-u Olsztyn.

 

Do drużyny trafi natomiast Fabian Drzyzga, ściągnięty z AZS-u Politechniki Warszawskiej, Dawid Konarski grający w tym sezonie w Bydgoszczy, Bułgar Nikołaj Penczev, Michał Kozłowski z Effectora Kielce oraz Peter Veres z Dynama Moskwa.


Co te wszystkie transfery oznaczają dla mistrzów kraju? Przede wszystkim drużyna zostaje bez jednego atakującego, który to zagwarantował im zwycięstwo w jednym z najbardziej zaciętych meczów zeszłorocznego sezonu, przeciwko drużynie z Bełchatowa. Jego miejsce zajmie natomiast Dawid Konarski, najbardziej punktujący zawodnik sezonu 2012/2013, który to zdobył ponad 350 punktów. Jak będzie sprawował się w Rzeszowie? Tego chyba nikt nie wie. Ja myślę, że na nowym „terytorium” może być dla niego ciężko, na pewno na początku sezonu. Dziwi fakt odejścia z zespołu Nikola Kovacevića, który dobrze wypełniał swoje obowiązki. Spowodowane jest to najprawdopodobniej tym, że nie mógł on pokazywać swoich umiejętności wychodząc w pierwszym składzie. O jego miejsce walczyć będą Peter Veres, węgierski siatkarz, o dużym potencjale (w końcu nie każdy może grać w Dynamie Moskwa), który może dużo namieszać swoją odbiegającą od schematu grą oraz Nikołaj Penczev – klasa sama w sobie, zawodnik, który jest w stanie podtrzymać na duchu całą drużynę i doprowadzić ją do zwycięstwa. Kto wygra? O tym dowiemy się już niebawem. Znaczącą zmianą jest również strata Maćka Dobrowolskiego – drugiego rozgrywającego mistrzów Polski. Słynący z dobrej, regularnej zagrywki i genialnie wystawiający zawodnik, zawsze wchodził na boisko, kiedy to Lukas Tichaczek nie grał najlepiej. W jego miejsce „wskoczy” bardzo młody reprezentant Polski – Fabian Drzyzga. Utalentowany, mający wiele pomysłów gracz może wedrzeć się nawet do pierwszego składu, dzięki swoim ambicjom i determinacji, co pokazuje w każdym kolejnym meczu.


Skład w najbliższym sezonie prawdopodobnie nie ulegnie już zmianie i prezentuje się naprawdę interesująco. Dużo zależy również od trenera – Andrzeja Kowala, który będzie musiał stworzyć pewną drużynę, z którą będzie mógł ponownie osiągać wiele sukcesów. Myślę, że start będzie ciężki, zawodnicy nie znają się najlepiej, dodatkowo dwóch obcokrajowców, a w siatkówce komunikacja i wzajemne zrozumienie jest bardzo ważne. Aby cała drużyna dobrze funkcjonowała wszyscy muszą być ze sobą zgodni. Kluczem do zwycięstw jest na pewno ciężki trening. Czy uda się ponownie sięgnąć po mistrzowski tytuł? Potencjał jest ogromny, wszystko zależy od zawodników, ułożeniu relacji i zgrania. Już niebawem przekonamy się „jak to wyjdzie w praniu”.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)