Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Transfery #3 - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Transfery #3 - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Inne | 24 czerwca 2013 19:38 | Kamil Skrok


Ilość transferów ważnych dla Plus Ligi w tym roku jest ogromna. Jedne są mniejsze i mają jedynie na celu przygotowanie składu za parę lat, ale są też takie, które mogą obrócić drużyny do góry nogami. Uważam, że sezon 2013/2014 za sprawą owych zmian może być dla kibiców pełen niespodzianek. Omówmy w skrócie najważniejsze transfery i rozważmy jakie skutki mogą mieć dla gry zespołu. W tym wpisie postaram się przybliżyć wam zmiany zachodzące w ZAKSIE KĘDZIERZYN-KOŹLE.

 

W owym zespole nastąpi jeden z największych transferów Plus Ligi, o którym mówi się dosłownie w każdym siatkarskim gronie. Mianowicie z drużyny odchodzi fenomenalny trener, człowiek który daje wybicie każdemu teamowi z jakim ma szansę współpracować – Daniel Castellani, udający się do Fenerbahce Stambuł. Razem ze sobą do Turcji z Kędzierzyna zabiera naprawdę dobrego technicznie, doświadczonego Brazylijczyka – Felipe Fontelesa. Dziwi fakt odejścia Sierheya Kapelusa, który wciąż poszukuje klubu, a ostatni sezon grał na wysokim poziomie (być może powodem jest to, że nie miał szansy się wykazać). Rogerio Nogueira jest ostatnim z zawodników, który odchodzi ze składu kędzierzynian i nie pokazał się najlepiej w roli przyjmującego w zeszłym już w tej chwili sezonie Plus Ligi.

 

Do składu ZAKSY dołączyć ma natomiast Wojciech Ferens, grający wspaniale w sezonie 2012/2013 reprezentując AZS Olsztyn. Drużynę zasili także holenderski przyjmujący - Dick Kooy, który ma bardzo wzmocnić zespół w najbliższym sezonie, głównie dzięki swojemu doświadczeniu (grał on na przykład w Lube Banca Materaca). Ostatnim zawodnikiem, który ma dojść do kędzierzynian jest Grzegorz Bociek, jego zadaniem będzie prawdopodobnie zdobywanie punktów swoją nieprzeciętną, regularną zagrywką. W kręgu zainteresowań zarządców ZAKSY jest także Saša Starović – genialny serbski atakujący.

 

A jak ma wyglądać zespół po tych wszystkich przemianach?


Przede wszystkim może być trudno bez dobrego trenera, który będzie w stanie nad wszystkim i wszystkimi zapanować. Drużynie potrzeba kogoś z pomysłem na grę, tak aby potencjał zawodników się nie wyczerpał. Prawdopodobnie w podstawowym składzie miejsce zapewni sobie Ruciak, fenomenalny zresztą zawodnik, bardzo doświadczony, a także regularny w swojej grze, słynący ze swojej zagrywki. Obok niego znajdzie się najprawdopodobniej Dick Kooy, który ma wzmocnić przyjęcie i zostać „asem” drużyny. Wygryźć może go jeszcze Wojciech Ferens, jednak wszystko zależy od pierwszych treningach, podczas których decyzje podejmie szkoleniowiec. Osobiście stawiam na doświadczenie Kooya, chociaż świeża krew może okazać się lepsza. Uważam jednak, że trudno będzie zastąpić perfekcje oraz umiejętności FontelesaGrzegorz Bociek ma stanowić wsparcie dla i tak już bardzo mocnej ofensywy ZAKSY, czy jednak uda mu się sprostać wymaganiom trenerów? Tego nikt z nas nie wie.

 

W najbliższym sezonie kędzierzynianie stawiają najprawdopodobniej na regularność i ciągłość gry. Być może akcje przez nich przeprowadzane nie będą już tak efektywne, jak te w których udział brał Felipe Fonteles, ale na dość skuteczne, aby zespół mógł osiągać najwyższe wyniki. Uważam, że szkoleniowcy przede wszystkim powinni skupić się na ćwiczeniu bloku oraz odbioru, który w poprzednim sezonie stanowił przeszkodę w zdobyciu mistrzostwa, ale jednak umożliwił im zwycięstwo w Pucharze Polski. Miejmy nadzieję, że chłopaki będą pokazywali siatkówkę na tak wysokim poziomie, jak tym dotychczasowym i wciąż będą bardzo mocnym przeciwnikiem dla reszty drużyn z czołówki Plus Ligi.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)