Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Transfery #4 - KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Transfery #4 - KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Inne | 26 czerwca 2013 20:16 | Kamil Skrok

fot. Jastrzębski Węgiel KKS

Ilość transferów ważnych dla Plus Ligi w tym roku jest ogromna. Jedne są mniejsze i mają jedynie na celu przygotowanie składu za parę lat, ale są też takie, które mogą obrócić drużyny do góry nogami. Uważam, że sezon 2013/2014 za sprawą owych zmian może być dla kibiców pełen niespodzianek. Omówmy w skrócie najważniejsze transfery i rozważmy jakie skutki mogą mieć dla gry zespołu. Dzisiaj opiszę zmiany zachodzące w KS JASTRZĘBSKI WĘGLU KKS.

 

Z zespołu biało-pomarańczowych po ostatnim sezonie Plus Ligi odchodzi wielu, naprawdę dobrych zawodników. Nie będziemy mogli oglądać fenomenalnego Russela Holmesa, udającego się do Turcji, genialnego Simona Tischera, podążającego do Francji, czy doświadczonego Matteo Martino, wciąż poszukującego klubu. W składzie nie zobaczymy także Łukasza Polańskiego – zawodnika, który w ostatnim sezonie był znaczną podporą dla zespołu, a teraz prawdopodobnie znajdzie się po drugiej stronie siatki w barwach Effectora Kielce.

 

Do drużyny dołączyć ma natomiast dość znany i liczący się w siatkarskim świecie, były już zawodnika Lube Banca Macerata – Alen Pajenk, fenomenalny rozgrywający, słynący
z nietypowych zagrań – Michał Masny, który w zeszłym sezonie był graczem Delecty Bydgoszcz. Barwy zespołu reprezentować będą także: Nicolas Maréchal – zeszły sezon spędził we Francji oraz Dimitris Filipov, grający w minionych rozgrywkach w Olympiacos Piresu, umożliwiając im zdobycie Pucharu Grecji.

 

Skład prawdopodobnie będzie stworzony od nowa przez doświadczony sztab szkoleniowy i to od nich będzie bardzo wiele zależało. Rolę rozgrywającego po Tischerze przejmie z pewnością Michał Masny, który ma zapewnione już miejsce w pierwszej szóstce zespołu, mimo iż zarząd klubu zakontraktował także Dimitrisa Filipova, grającego na rozegraniu zawodnika. Obydwaj zawodnicy mają podobny styl gry, więc prawdopodobnie jedynym problemem nowego wystawiającego będzie ogranie i porozumiewanie się z resztą zespołu. Znakiem zapytania jest nowy środkowy – Alen Pajenk, nikt nie wie czy będzie w stanie w 100% zastąpić Russela Holmesa, który był jednym z najważniejszych graczy drużyny. Miejsce Martino zajmie z pewnością Nicolas Maréchal, reprezentant Francji, który zna swoje miejsce na boisku i kompetentnie robi to co do niego należy.

 

Uważam, że efektem tych wszystkich zmian może być pogorszenie gry całego zespołu, który od lat opierał się na zawodnikach takich jak Martino czy Holmes. Dodatkowym utrudnieniem jest nowy rozgrywający, potrzebujący wiele czasu, aby dogadać się z drużyną i ustalić pewne zagrania. Kolejnym kamyczkiem jest także brak pewności zawodników, gdyż będą oni uczestniczyć
w rozgrywkach Plus Ligi po raz pierwszy i nie są jeszcze przystosowani do gry tutaj. Z drugiej strony, w drużynie Jastrzębskiego Węgla jest paru pewnych, doświadczonych graczy, grających tam od lat, którzy są w stanie pociągnąć cały zespół na szczyty. Jak to wyjdzie? Już niebawem się przekonamy.
 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)