Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Transfery #5 - AZS Politechnika Warszawska

Transfery #5 - AZS Politechnika Warszawska

Inne | 28 czerwca 2013 19:36 | Kamil Skrok

fot. Tomasz Adamaszek

Ilość transferów ważnych dla Plus Ligi w tym roku jest ogromna. Jedne są mniejsze i mają jedynie na celu przygotowanie składu za parę lat, ale są też takie, które mogą obrócić drużyny do góry nogami. Uważam, że sezon 2013/2014 za sprawą owych zmian może być dla kibiców pełen niespodzianek. Omówmy w skrócie najważniejsze transfery i rozważmy jakie skutki mogą mieć dla gry zespołu. A moją dzisiejszą ofiarą jest AZS Politechnika Warszawska.

 

Największym ciosem dla zespołu jest na pewno fakt, że w następnym sezonie zabraknie Fabiana Drzyzgi, który udaje się do Rzeszowa. Wielkim problemem może być także zastąpienie środkowego – Dawida Dryja – w minionym sezonie ważnego dla drużyny gracza (aktualnie poszukuje klubu). Aż dwóch zawodników, grających okres 2012/2013 w Politechnice, będzie reprezentować w najbliższym czasie Trefl Gdańsk, mowa tu o Krzysztofie Wierzbowskim oraz Macieju Zajderze. Obydwaj gracze stanowili mocną podpórkę dla całej grupy i zawsze jak mówią trenerzy, będą mile kojarzeni.

 

Do zespołu kolejno dołączą: Mateusz Sacharewicz, który został odnaleziony w MKS-ie Będzin, Maciej Stępień – wychowanek Metra Warszawa, Słowak Juraj Zaťko, Artur Szalpuk, spędzający zeszły sezon w MKS-ie MDK Warszawa oraz fenomenalny, dosyć znany w siatkarskim świecie Adrian Radu Gontariu. W drużynie pojawią się więc: doświadczony atakujący, pomysłowy rozgrywający, dynamiczny środkowy oraz dwóch nieprzeciętnych, młodych przyjmujących.

 

W przyszłym sezonie rolę Fabiana Drzyzgi przejmie z pewnością Maciej Stępień, który jak twierdzi zarząd klubu, będzie jego godnym zastępcą, chociaż zabrać pozycje może mu słowacki wystawiający – Juraj Zatko. Wszystko okaże się podczas paru treningów. Mateusz Sacharewicz
z kolei przejmie pozycję Dawida Dryja, to właśnie na tym młodym zawodniku będzie ciążyć ogromna odpowiedzialność, gdyż środek w Politechnice od zawsze jest ważnym sektorem. Adrian Gontariu powalczy z podstawowym atakującym warszawskiej drużyny o pozycję w wyjściowym składzie, a Artur Szalpuk postara się jak najlepiej zająć miejsce Krzysztofa Wierzbowskiego, przyjmującego AZS-u.

 

Jak będzie prezentował się podstawowy skład okaże się najprawdopodobniej po pierwszych treningach, na których to szkoleniowiec zespołu zdecyduje, kto zająć ma jakie miejsce. Uważam, że miejsce drużyny w rankingu mimo tych zmian nie zmieni się wyraźnie i pozostaną oni na podobnym poziomie, chociaż „w siatkówce nigdy nic nie wiadomo”. Ważne, że klub rozwija się
i stara zbudować mocny skład, który jest w stanie wiele osiągnąć. Na wielki szacunek zasługuje cały sztab szkoleniowy, utrzymujący AZS Politechnikę Warszawską na wysokich lokatach w polskiej lidze.
 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)