Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Transfery #6 i #7 - RCS Czarni Radom i BBTS Bielsko-Biała

Transfery #6 i #7 - RCS Czarni Radom i BBTS Bielsko-Biała

Inne | 30 czerwca 2013 00:00 | Kamil Skrok

fot. Łukasz Wójcik

Ilość transferów ważnych dla Plus Ligi w tym roku jest ogromna. Jedne są mniejsze i mają jedynie na celu przygotowanie składu za parę lat, ale są też takie, które mogą obrócić drużyny do góry nogami. Uważam, że sezon 2013/2014 za sprawą owych zmian może być dla kibiców pełen niespodzianek. Omówmy w skrócie najważniejsze transfery i rozważmy jakie skutki mogą mieć dla gry zespołu. Dzisiaj skupimy się na zmianach w dwóch, nowych w Plus Lidze drużynach: RCS Czarnych Radom oraz BBTS Bielsko-Biała.


BBTS Bielsko-Biała
Z drużyny odchodzą Maciej Wołosz oraz Mariusz Gaca, którzy udają się do MKS-u Będzin, aby wzmocnić ich szeregi. Obydwaj stanowili jedynie dodatek do składu z Bielska-Białej i nie grali najlepiej w zeszłym sezonie. Z Kęczaninu Kęty przychodzi natomiast Maciej Fijałek, który jak zapowiada da pokaz niezłych umiejętności, dziękując za daną mu szansę. Do drużyny dołącza także nowy, drugi trener – Mateusz Mielnik, który ma stanowić wsparcie dla pełnego pomysłów pierwszego szkoleniowca. W kręgu zainteresowań zespołu znalazł się także Łukasz Owczarz – rezerwowy Delecty Bydgoszcz (do tej pory nie zostały podjęte żadne rozmowy).

 

RCS Czarni Radom
Kończąc karierę z zespołu odchodzi pierwszy trener – Robert Prygiel, bardzo zasłużony, to dzięki niemu drużynie z Radomia udało się zdobyć szczyt – Plus Ligę. W drużynie nie zobaczymy także szukającego klubu, rezerwowego Krzysztofa Ferka oraz Kacpera Gonciarza udającego się do Świdnika, ten z kolei zawodnik stanowił ważny punkt w zespole. Do składu dołączy Łukasz Zugaj – bardzo dobry zawodnik grający dotychczas w młodej PGE Skrze Bełchatów. W kręgu zainteresowań zarządu znajduje się aż dwóch zawodników AZS-u Częstochowa: Dawid Murek oraz Kacper Piechocki, a także gracz AZS-u Politechniki Warszawskiej – Maciej Olenderek. Do tej pory nie wiadomo, czy którykolwiek z nich zdecyduje się zakontraktować w radomskiej drużynie.

 

Uważam, że drużyny mogą być dużym, pozytywnym zaskoczeniem dla kibiców Plus Ligi, choć raczej nie znajdą się na koniec w czołówce, to jednak mogą zawalczyć o miejsca w środku tabeli. Zarówno zawodnicy, jak i sztaby szkoleniowe obu zespołów są pełne pomysłów na grę, co może pokonać doświadczenie nawet najlepszych polskich drużyn. Nikt do końca nie wie jak będą sprawowały się te kluby, ale możemy być pewni, że naszym oczom dane będzie zobaczyć kawałek ciekawej siatkówki, pełnej niespodzianek. W siatkówce nigdy nic nie wiadomo, być może za parę lat to właśnie te drużyny zdominują polską extra ligę. Czy zeżre ich trema? A może górę nad umiejętnościami i pomysłowością weźmie stres? Wszystko wyjdzie w praniu, już niebawem.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)